9'u asker 21 kişi tutuklandı

9'u asker 21 kişi tutuklandı
9'u asker 21 kişi tutuklandı
TSK'ya bağlı bazı birliklerin gıda ihalelerine fesat karıştırıldığı iddiasıyla gözaltına alınan 61 kişiden 9'u asker, 21 kişi tutuklandı. Tutuklananlardan 4'ü albay.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde gözaltına alınan ve aralarında gıda firmalarının yöneticileri, çalışanları ile gıda kontrol uzmanlarının da yer aldığı 61 şüpheli dün sabah saatlerinde Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi. Gözaltına alınan 61 kişi Cumhuriyet Savcısı Ömer Solmaz'a 24 saat ifade verdi. İfadelerinin ardından 34 kişi tutuklanması istemiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

TUTUKLANANLARDAN 9'U ASKER
Nöbetçi mahkemeye çıkarılan 34 kişiden 9'u asker 21 kişi, "Çıkar amaçlı örgüt kurmak ve üye olmak", "İhaleye fesat karıştırmak", "Edimin ifasına fesat karıştırmak" ve "Rüşvet almak ve vermek" suçlarından tutuklandı. Tutuklanan 4 albay ve 5 astsubay Maltepe 2. Sınıf Askeri Ceza ve Tutukevi’ne, 12 sivil ise Maltepe Cezaevi'ne gönderildi. Kartal Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla harekete geçen İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, TSK'ya bağlı bazı birliklerin gıda ihalelerine fesat karıştırdıkları iddia edilen ve aralarında muvazzaf subayların da bulunduğu 61 kişiyi gözaltına almıştı.İstanbul'da operasyon: 45 gözaltı
 
Askere bozuk gıda yedirmişler


  http://www.radikal.com.tr/115211711521172

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İŞTE BU YÜZDEN - pispor

  biz diyoruz ki sen şu AND ı kaldır Türküm doğruyum dedirtip çocukları kandırma işte her şey apaçık meydanda eli bal tutanlar yetimin garibanın doğacak çocukların hakkını nasıl götürüyor bu sadece buzdağının görünen yüzü

  denetimsizlik. - sabahattinali

  yolsuzluk ve kirlenme birazda denetimlerin yetersizliğinden kaynaklanıyor.kendilerinden hesap sorulmayacağını sananlar mülkiyeti millete ait olan kurumları birer aile şirketine çevirmekten. çıkar örgütü kurmaktan çekinmiyor. gidin anlı şanlı üniversitelerin eş ana baba çocuklarla nasıl birer aile şirketine dönüştüğünü rahtlıkla görebilirsiniz. yolsuzluk ve kirlenme eski derin devletin doğasında var..üzerini hamasetle örtmeye çalışsalarda olmuyor bir yerlerden patlıyor..