A Haber'e 45 yayın durdurma cezası

A Haber'e 45 yayın durdurma cezası
A Haber'e 45 yayın durdurma cezası
17 Aralık'taki operasyon ve seçim döneminde yayınlar yapan A haber'e verilen 28 yayın durdurma cezasına ilaveten RTÜK'ün YSK'ya sunduğu rapor doğrultusunda 17 yayın durdurma cezası daha verildi.

Radikal.com.tr - A Haber kanalına 17 Aralık'taki operasyon ve seçim dönemindeki yayınları için RTÜK tarafından 28 yayın durdurma cezası verilmişti.

Vatandaşlara 17 Aralık'taki operasyona ilişkin sorular yöneltilmesini suç olarak kabul eden RTÜK'ün YSK'ya sunduğu rapor doğrultusunda A Haber'e 17 yayın durdurma cezası daha verildi. Böylece verilen ceza sayısı 45'e çıkmış oldu.

Radyo Televizyon Üst Kurulu yayın durdurma cezalarına gerekçe olarak, "Kadraj", "Anlatılmamış Öyküler" ve "60 Dakika" programlarında tek bir siyasi partinin adaylarına ve faaliyetlerine yönelik yayın yapılmasını gösterdi.

Cezaya uyulmaması ya da ihlalin tekrarı halinde A Haber'e kanal yayını durdurma veya para cezası verilebilecek.

A Haber'in sahibi olan Turkuaz Medya Grubu ise yaptığı "Ne yılarız ne susarız" başlıklı açıklamada kendilerine verilen cezaların haksız olduğunu ve kendilerini susturma düşüncesi bazı gruplarca verildiğini iddia etti. Grup açıklamasını, "Ama ne yılacağız, ne susacağız... Yolumuzda yürümeye devam edeceğiz. Dimdik. Cesaretle. Onurla..." diyerek bitirdi.


  ETİKETLER:

  YSK

  ,

  Seçim

  ,

  RTÜK

  ,

  haber

  ,

  Medya

  ,

  Yayın

  ,

  Ceza

  ,

  Para

  ,

  İddia

  ,

  radyo

  ,

  operasyon

  ,

  suç

  ,

  siyasi

  ,

  rapor

  ,

  Aralık