'A Takımı geri döndü' iddiası

'A Takımı geri döndü' iddiası
'A Takımı geri döndü' iddiası
Keçiören'de içki içenlere saldıran ve kendilerine 'A Takımı' diyen grubun tekrar sahneye çıkıp, iki kardeşi dövdüğü öne sürüldü.
Haber: MEHMET BİLBER / Arşivi

Keçiören’de daha önce MHP ’li belediye başkanı Turgut Altınok döneminde kurulduğu, ilçede içki içenlere baskı uyguladığı öne sürülen ve kendilerine ‘A Takımı’ diyen grubun geri döndüğü öne sürüldü. Servis şoförlüğü yapan Yılmaz Kayoz ve kardeşi Özkan Kayoz 29 Mart Cuma günü saat 22.20 civarında Keçiören 19 Mayıs Mahallesi’ndeki evlerininin önüne çıkarak birer bira aldı. Kendi anlatımlarına göre, daha biralarının ilk yudumunu alırken, siyah takım elbiseli beş kişi gelerek, “Burada bira içemezsiniz, burada oturamazsınız. Biz A Takımı’yız burada içmenize izin vermeyiz” dedi.

Ellerinde silah vardı
Kayoz kardeşler daha ne olduğunu anlamadan kendilerini korumaya çalışırken çevrede bekleyen araçlardan 7 kişi daha fırlayarak iki kardeşi hastanelik etti. Yılmaz Kayoz, şahısların ikisinin elinde silah olduğunu, diğerlerinde ise özel yaptırılmış kılıç benzeri büyük bıçaklar olduğunu söyledi. Saldırının ardından yaralanan kardeşleri olay yerine gelen polis ekipleri ve gürültü üzerine toplanan kalabalık mahalle sakinleri Keçiören Araştırma Hastanesi’ne götürdü.
Hastanede bir kişinin kendisini polis olarak tanıtarak bilgi almak istemesi üzerine şüphelenen Kayoz kardeşler kimlik sorunca ismi Nuh A. olduğu öğrenilen kişi hızla uzaklaşmaya çalıştı. Ancak sedyede yatmakta olan kardeşler bağırarak özel güvenlikler ve polislere kendilerini dövenlerden birinin bu kişi olduğunu söyleyince şüpheli Nuh A. gözaltına alındı. Nuh A.’nın adam yaralama, tehdit ve şantaj gibi suçlardan kaydı olduğu ortaya çıktı.

Belediye: Aslı yok

Kayoz kardeşlerin olayına tanık olan görgü şahitleri, saldırganların belediyenin bazı etkinlikleri ve açılış törenlerinde Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın koruması olarak çevresinde göründüğünü öne sürdü. Belediye yetkilileri ise iddiaları yalanlayarak, hiçbir şekilde A Takımı gibi bir uygulamalarının olmadığını, olayın bir asayiş olayı olduğunu söyledi. Emniyetin konuyla ilgili soruşturmasının devam ettiğini belirten yetkililer, gerçeklerin soruşturmasıyla ortaya çıkacağını belirtti.


  http://www.radikal.com.tr/112786511278652

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Tam tersi. - NormalAdam

  Bir yandan alkol alanların çevreye vereceği rahatsızlık, hır gür çıkarma ihtimalleri dile getirilerek uygulamalara gidilirken bir yandan da tam tersi olayların gerçekleşiyor olması ne ilginç. Belirli bir promilin altında kalanlar belirli alanlara giremesin, sağa sola saldırıp olay çıkarıyorlar, diye taleplerde bulunulsa şiddet olaylarını önlemede daha başarılı olabilir sanki.

  keçiörende bu tür olaylar neden oluyor : - okkes cavus

  butür olaylar mütaddit defalar yaşanıyor hep a takımından bahsediliyor. kimdir bu a takımı. bunları kimler kuruyor arkasında kimler var. neden hep keçiören. devlet yıllardır bu çeteleri duymuyormu? bu çapulcu çeteler nerelerde barınıyorlar? bu insanlık dışı ahlak dışı çeteleşme organizasyonunu kimler koruyup kolluyor. eyer yıllardır bu söylentiler ve yaralama olayları devam ediyorsa, devlet bunları yakalayıp adalet önüne çıkaramıyormu? başkent gibi nezih bir ilin bir ilçesinde bu vahşetlet nasıl oluyor .......?