AA ekibine çirkin saldırı

AA ekibine çirkin saldırı
AA ekibine çirkin saldırı
Ankara'da belediyenin kar temizleme çalışmalarını görüntüleyen Anadolu Ajansı'nın (AA) gece ekibi, 5 kişinin saldırısı sonucu yaralandı.

ANKARA – Anadolu Ajansı’nın (AA) gece ekibinde görevli Muhabir Durmuş Koçak, kameraman Mertkan Morkoç ve şoför Mehmet Çelebi Öztürk, Atatürk Bulvarı'nda bir trafik kazasını görüntülemek üzere olay yerine gitti.

06 KN 4369 plakalı bir otomobilin belediyeye ait tuzlama aracına çarptığını, olayda şoförün hafif yaralandığını gören AA ekibi, haber değeri görmeyerek olay yerinden ayrıldı.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu önüne geçen AA ekibi, burada belediyenin kar temizleme çalışmalarını görüntülemeye başladı.

Bu sırada kaza yapan araçta bulunan Gökhan K, Volkan K, ve Cihan K, AA ekibinin yanına gelip galerici olduklarını belirterek, “Bu aracı çekmeyin. Kaza yaptığı görülürse bir daha satamayız” dedi.

Muhabir Durmuş Koçak, kaza yapanlara geçmiş olsun diyerek, aracı çekmediklerini, belediyenin çalışmalarını görüntülediklerini söyledi. Ancak ikna olmayan 3 saldırgan, hakaret ederek görevi başındaki AA ekibine saldırdı.

Olay yerine sevk edilen polis ekipleri, Gökhan K, Volkan K. ve Cihan K. ile kavgaya karıştıkları belirlenen Erkan A ve Mehmet M'yi gözaltına aldı.

Saldırganlar, ifade işlemleri için Esad Karakolu'na götürüldü.

Yaralanan Koçak, Morkoç ve Öztürk, ambulansla Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbni Sina Hastanesi'ne sevk edildi.

Acil Servis'teki ilk müdahalenin ardından hastanenin Ortopedi ve Travmatoloji Servisine kaldırılan AA ekibinden kameraman Mertkan Morkoç'un burnunun kırıldığı tespit edildi.

Şoför Çelebi Öztürk taburcu edildi, Mertkan Morkoç ve Durmuş Koçak'ın tedavisinin sürdüğü belirtildi.

AA Genel Müdür Yardımcısı Ebubekir Şahin ile Ankara Emniyet Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Murat Karakullukçu ve Medya-İş Genel Başkanı Gürsel Eser hastaneye giderek Koçak ve Morkoç'un sağlık durumu hakkında bilgi aldı. (aa)