AB Bakanı Egemen Bağış'tan 'neden başım öne eğik' açıklaması

AB Bakanı Egemen Bağış'tan 'neden başım öne eğik' açıklaması
AB Bakanı Egemen Bağış'tan 'neden başım öne eğik' açıklaması
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, "Benim birçok fotoğrafımda başım öne eğiktir. Onun sebebi, sürekli telefonumda ya Twitter'a ya Youtube'a ya Facebook'a bakıyorum" dedi.

İSTANBUL Türkiye İnovasyon Haftası'nın ikinci gün oturumuna katılan Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış açılış konuşmasını yaptı. İstanbul Kongre Merkezi'ndeki etkinlikte konuşan Bağış fotoğraflarda başının öne eğik olmasının sebebini açıkladı.

Egemen Bağış , "1876'da telefon icat edilmiş. Hepinizin iletişimi açısından son derece önemli bir cihaz. Benim bir çok fotoğrafımda başım öne eğiktir. Onun sebebi, sürekli telefonumda ya Twitter'a ya Youtube'a ya Facebook'a bakıyorum" diye konuştu.

Akıllı telefonların aynı zamanda bir harita, bir pusula, bir müzik bankası olduğunu belirten Bakan Bağış, "Her işe yarıyor. Üzerine konulan bu katma değeri milli yaşama uygulayıp, neleri başarabileceğimizi görmemiz lazım" dedi.


AB'NİN İLK VİZYONERLERİNDEN BİRİ ATATÜRK 'TÜR

Atatürk'ün herkesin ortak değeri olduğunu söyleyen Bakan Egemen Bağış, "Mustafa Kemal'den söz ederken sizlerin gösterdiği ilgi beni de çok umutlandırdı. Gerçekten inovasyonu doğru algılayabilmemiz için Atatürk'ü çok iyi anlamamız gerekiyor. Okullarımızda Atatürk'ün karga kovaladığını ezberlettiler. Ama o vizyoner liderin 1920'lerde 'efendiler bu kıtada barışın sağlanabilmesi için öncelikle bir Balkan Birliği kurulmalıdır. O birlik de zaman içinde Avrupa Birliğine dönüşmelidir' dediğini bize öğretmediler. AB'nin ilk vizyonerlerinden bir tanesi Atatürk'tür. 1930'larda 'Sovyetler bir gün elbet çökecektir. Orada bizim soydaşlarımız ve kardeşlerimiz var onlarla şimdiden kültür köprüleri kurulmalıdır' dediğini bize öğretmezler. Atatürk'ün gerçek hayallerini gerçekleştirmek için bu adımları atıyoruz. AB'nin kendisi bir inovasyon projesidir. Atatürk'ün 1920'lerde öngördüğü gibi bir barış projesidir. AB süreci kendi yaşam standarlarımızı yükseltmek için bir reform sürecidir" diye konuştu.


ÖZGÜR ALTUNCU - İDRİS TİFTİKCİ / DHA

 


  http://www.radikal.com.tr/116361611636166

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  AB bakanı egemen Bağış'ta hk. - runekson

  AB ye nasıl girilirmiş ukraynaya bakıp örnek alsınlar AB ukraynayı birliğe dahil etmek için yalvarıyor ama Ukrayna kabul etmiyor,Türkiyede yıllardır AB ye girmek için uğraşıyor bunun için bir de bakanlık kurmuşuz.Geçenlerde başbakan ile putin arasında yapılan görüşmede putin Türkiyenin AB deneyimlerinden yararlanacağız diyor üstü kapalı alay ediyor.Bu iş neticeye varmayacaksa artık Türkiyenin AB sevdasından vazgeçip bu iş için AB verilen ekonomik tavizler konusunda yeniden hesap yapılıp Türkiyenin çıkarına uygun değilse bu işten vazgeçilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

  Bakan çalışıyor!!! - testereci

  Arkadaş telefon bağımlısı olmuş, bu saatten sonra bakanlık falan yapamaz ?

  başı neden öne eğik. - sktk60

  avrupa birliğinden sorumlu bakan oldu ama avrupa birliğine bırakın girmeyi şangay beşlisine bile razı oldular oraya bile almıyorlar başı o yüzden eğik.

  acilen açıklanmalı - azulgabor

  Sn. Bağış'ın hangi okullarda ve hangi hocalardan ders aldığı acilen araştırılmalı ve açıklanmalı. O hangi hocaymış karga kovalamayı öğretmiş öyle. Bize daha çok ilke ve inkılapları öğretildi ki üzerinden geçen onca seneye rağmen Atatürk'ün ne kadar doğru tespitlerde bulunduğu da aşikardır.

  Gerçekten mi - anaximenes

  Yoksa birbiri ardına yapılan gafların yarattığı zengin mütebessim yüz koleksiyonu ile karşılaşmamak olmasın nedeni. Objektife her baktığında Dicle yatağını değiştirerek Tuna'ya akmaya çalışıyor. Trabzonspor AB konusunda Rumları akla davet etmek için bir kez daha yendi.

  ALDIRMA EGEMEN - pispor

  başın öne eğilmesin aldırma Egemen aldırma,AB de de deli dalgalar aldırma Egemen aldırma Telefonu elinde çalar aldırma Egemen aldırma,twitterden Bağış yağar aldırma Egemen aldırma "aşık başı dik"