Abanoz Yaylası göl oldu

Aşırı yağışların etkisini sürdürdüğü Mersin'in 1400 rakımlı Abanoz Yaylası'nda sular yükselince, 350 evin çoğu sular altında kaldı. Balkanlar üzerinden gelen kar yağışı Trakya'yı yeniden etkisi altına alırken, Artvin'in Şavşat ilçesinde çığ yüzünden bir kişi yaşamını yitirdi.

EDİRNE/ANKARA - Balkanlar üzerinden gelen kar yağışı Trakya'yı yeniden etkisi altına aldı. Edirne'nin Keşan ve Enez ilçelerinde 15 köy yolu kapandı. Meriç ilçesine bağlı Yeniceköy, Umurca, Alibey ve Nasuhbey köylerinde de buzlanma nedeniyle, taşımalı eğitim gören öğrenciler okullarına gidemedi. Kırklareli'nde Mahya Tepe'deki TRT verici istasyonu ve Hava Radar Üssü'ne giden yol da kapandı. Meteoroloji yetkilileri, bölgede hafif kar yağışının devam edeceğini, hava sıcaklığının geceleri sıfırın altında 1-2, gündüzleri ise 3-4 derece olacağını açıkladı.
Başkentte önceki gün kar yağışı ve sis nedeniyle yapılamayan uçak seferleri dün gecikmeli yapıldı. Kar yağışı Çankırı'da da 176 köy yolunu ulaşıma kapadı. Bursa ve Kütahya'da da bazı köylere ulaşım yapılamıyor. Artvin'in Şavşat ilçesinde de çığ düşmesi sonucu bir kişi öldü. Suat Çalışkan yönetimindeki minibüs, çığ düşmesi sonucu kara gömüldü. Minibüstekilerden 58 yaşındaki Ömer Çalışkan öldü.
(dha, aa)