Abbas Güçlü: 'Türkiye sadece Taksim ve Gündoğdu değil'

Abbas Güçlü: 'Türkiye sadece Taksim ve Gündoğdu değil'
Abbas Güçlü: 'Türkiye sadece Taksim ve Gündoğdu değil'
İzmir'de Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) tartışıldığı söyleşiye katılan Gazeteci Abbas Güçlü salonun boş olmasını eleştirdi.

İZMİR-  Güçlü, "Bence Taksim için konuşulan sorunlardan LYS ve SBS dayatması yüz kat daha önemlidir. Gençler keşke oradaki ağaçlara sahip çıktıkları kadar kendi geleceklerini de sahip çıksalar" dedi.
Yediiklim Dershaneleri, KPSS'nin tartışıldığı söyleşi düzenledi. Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM) yapılan söyleşiye Gazeteci Abbas Güçlü konuşmacı olarak katıldı. Söyleşinin gerçekleştirildiği salonun boş olmasından yakınan Güçlü, İzmirlileri etkinliğe katılmadıkları için eleştirdi. Güçlü şöyle konuştu:
"İzmir nedendir bilmiyorum eğitime karşı inanılmaz bir umursamazlık içindedir. Herkesin aklı fikri Gündoğdu diyeceğim ama orada da kimse yok. Türkiye sadece Taksim ve Gündoğdu'dan ibaret değildir. Üç gün sonra gerçeklerle karşı karşıya geleceksiniz. Geleceğiniz çok daha önemlidir. Biz yıllardır Genç Bakış'ta bunları konuşuyoruz. Bu tür salonlar bize dar geliyor. İçerde olanlardan daha fazlası dışarıda oluyor. Biz dışarıda kalanlar için endişeleniyoruz. Bugün de salonu dolduramadık. Ama önemli olan sizin geleceğiniz. Bence bireysel davranıp kendi geleceğimiz için çalışmamız gerekiyor. Eğer herkes kendi geleceğini kurtarırsa ülkede pek çok sorun kendiliğinden çözülür." 

'SINAVLARI ELEŞTİREN BİR PANKART AÇILMADI'
AK Parti 'nin 10 yıldır iktidarda olduğu halde istenilen bir Milli Eğitim Bakanı'nı ortaya çıkaramadığını savunan Abbas Güçlü sözlerini şöyle sürdürdü:
"Maalesef muhalefet partileri de istenilen Milli Eğitim Bakanını ortaya çıkaramazlar. 30 yıldır gazeteciyim sorunlar hep aynı. Bildim bileli sınavlar ve dershaneler kalkacak. Bunun sorumlusu siyasetçiler değil bizleriz. Halk Gündoğdu ve Taksim'de sınavların eleştirisine yönelik bir pankart açmadı. KPSS de ortadan kalkmalıdır. İlla öğretmen olacağım diye dayatmayın. İki kereden fazla bu sınava gireceğinize, enerjinizi başka sektörlere yöneltebilirsiniz."

 

(DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113704411370448

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yiğidin Hakkı yiğide - lordyama

  Abbas Güçlü'nün iyi niyetini kaçırmamak lazım. Eğitim ve öğretim ile ilgili konularda uzmanlaşmış gazeteci olarak surekli olarak bu konuda bilgilendirme yapan bir insan. Diğerlerinden farklı olarak konuyu başka bir yere çekmek yerine oluşan tepkiyi doğru yöne çekme cabasından kaynaklanmaktadır. Yaptığı eleştirilerin dikkate alınmasını düşünüyorum.

  doğru söylemiş. - sktk60

  taksim gezi parkı bir şekilde çözülür ama eğitim bir ömür boyu devam eder ülkelerin geleceği eğitimin kalitesiyle şekilenir.

  Haklı... - morniemenel

  Günlerdir kendi kendime ben de bunu söylüyorum. Her şey "sus bu daha önemli" diye bastırılıyor. Ama sınavlar ve daha birçok şeyi kimse umursamıyor...

  Abbas bey uzaydan bildiriyor. - gokhangokhan

  Ülkedeki duruma bu kadar mı yabancılaşabilir insan, ya da kasten yalan söylüyorsunuz. Yalnız iki şehrin iki meydanında değil ülkenin pek çok yerinde eylemler olmuştur. Siz anlamasanız da gençler bu eylemleri kendi geleceklerini kurtarmak adına yapıyorlar.

  "Biz yıllardır Genç Bakış'ta bunları konuşuyoruz. Bu tür salonlar bize dar geliyor." - Ali C

  Mesele de bu değil mi zaten? Yıllardır konuşuluyor. 'Eylemsizlik' sonunda edilgen bir gençlik doğuruyor, adına da özgür platform deniyor. Orada yıllarca sebepsizce oturmak yerine meydanlara çıkılıyor şimdi. Sizin "yıllardır" anlatamadığınızı meydanlar anlatıyor. Hem ona da sıra gelecektir elbet.

  .. - erdals

  Gidip siz acsaydiniz pankartinizi Abbas bey! siparis protesto mu olurmus? yazik hala anlayamamissiniz gezi parki ruhunu/olayini.

  sakat bakış açısı - erdemgureler

  "Eğer herkes kendi geleceğini kurtarırsa ülkede pek çok sorun kendiliğinden çözülür"