Abbas Güçlü'nün programını ülkücüler bastı

Abbas Güçlü'nün programını ülkücüler bastı
Abbas Güçlü'nün programını ülkücüler bastı
Abbas Güçlü ile Genç Bakış programında bir grup seyircinin Yeni Türkü'yü protesto etmesiyle ortalık karıştı. Kanal D yayını kesmek zorunda kaldı.

Radikal.com.tr - Kayseri Erciyes Üniversitesi’nde düzenlenen bu haftaki Abbas Güçlü ile Genç Bakış programında bir grup seyircinin Yeni Türkü‘yü protesto etmesiyle ortalık karıştı.

Kanal D'de yayınlanan Abbas güçlü ile Genç Bakış programına bu hafta 'Yeni Türkü' grubu konuktu. Programın ilerleyen dakikalarında seyircilerden bir grup 'Ölürüm Türkiyem' şarkısını söylemesiyle salon karıştı. Çıkan olaylar nedeniyle Abbas Güçlü programı yarıda kesmek zorun da kaldı.'Genç Bakış' programının twitter hesabından ise şu açıklama yapıldı:
'Hoş olmayan nedenlerden dolayı programa devam edemiyoruz. Cok guzel bir program olacakti maalesef yarim kaldı. Herkesten Özür dileriz.'

'Programmiz öğrencilerin kendi aralarında yaşadıkları tartışmalardan dolayi bitmiştir. Hiçbir öğrenci arkadasimiza birşey olmamıştır.'

TWİTTER’DA BÜYÜK PROVOKASYON
Olaylar twitter’da da gündeme oturdu. “GençBakışına ÖlürümTürkiyem” “Ölürüm Türkiyem” “Abbas Güçlü” “Yeni Türkü” “SelçukluBozkurtlar PkkyaDurDedi” hashtagleri ile TT listesine giren olayda çok sayıda yanlış bilgi ve povokatif tweetle olaylar büyütülmeye çalışıldı. Özellikle MHP Mersin Milletvekili Mehmet Şandıra ait olduğu söylenen sahte bir hesaptan atılan mesajlar twitter’daki ülkücüler arasında paylaşılarak ülkücülerin programın yapıldığı salona gitmeleri için çağrılar yapıldı.


  http://www.radikal.com.tr/1162030116203014

  YORUMLAR
  (14 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Haberde eskik mi var? - demirparcai

  Odatv olayların Türkiyem şarkısı söylenirken birilerinin yuhalamaya başlamasıyla başladığını söylüyor. Radikal'in haberinde böyle tahrik ile ilgili bilgi yok.

  Hadi ordan - maren

  Siz ölerem ölerem türkiye demeyi bilisiniz sadece ülkeye sahip çıkmak için niye bu türküyü söyleye söyleye ölüme yürümediz? acaba neden devrimci gençlik öldürüldü kör edildi... yürüyün gidin ancak kapılara dişi kurt kafası asmayı bilirsiniz kayseri'de niye borunuzu öttürmediniz kaptırdınız

  Eyyy Ülkücüler! - Ali Fakı

  Haberiniz var mı? Soğuk Savaş biteli epey oldu. Sizin taraftarı olduğunuz Amerika, savaşı, sizin de önemli katkılarınızla, kazandı. Amerika çıkarlarını (petrol ve doğal gaz) savunacak, PKK ve Peşmerge gibi başkalarını buldu; size artık ihtiyacı yok. Arkanızda Amerika ve Türkiye'deki işbirlikçileri olmadan durumunuz vahim! Önemi hiç kimsenin (iç ve dış bela güçleri) size ihtiyacı yok. Bu durumda, eski alışkanlıklarınızı devam ettirirseniz, marjinalleşip, çeteleşip yok olmaktan başka seçeneğiniz yok. Daha iyi bir gelecek için, Bahçeli'nin de söylediği gibi, laptoplarınıza, tarihimize, ülkemizin gerçeklerine ve sorunlarına, bağımsız Türkiye için akıl kullanarak çalışmaya, özgürlüklere, demokrasiye, bilime ve teknolojiye yoğunlaşın! Başka yol yok!

  ülke elden gider - tekavutgedikli

  Ülkücüler her zaman ya orayı basar ya burayı basar reis dedikleri adamlar adam döver silah sıkar. Hala polat alemdar modundalar bir türlü çağa ayak uyduramadılar kendilerini.

  ... - k-a-o-s

  hemen hemen bütün düşüncelere saygım vardır,sevmesem de nefret etsem de ama ırkçı düşünceye saygım yok arkadaş...bir insan hangi gerekçeyle ırkçı olabilir?... hiç bir ırk üstün değildir hatta hiçbir tür bir diğerinden üstün değildir...

  tepki - 35m

  İlginç ve kafaları karışık insanlar bu ülkücüler. Ülkede siyasi ve toplumsal neler oldu/oluyor, organize tepki gösterecek konu ve yer seçimlerinin bu kadar lüzumsuz olması onlarla ilgili bize bir fikir vermeli.

  bahsi geçen gurbun 80 önceside asker ve polise yardımcı oluyorlardı işkencelerde. - okkes cavus

  o gurup türkiyede karanlık ilişkilerdeki karanlık işlere çok desdek oldular. bunları kimin yönettiği bilinmiyor. eyer o kesim sokağa inerse okullarda saldırılara başlarlarsa, bilinsinki ülkede karanlık kişiler yine harakete geçiyor demektir. bunun örneği 80 öncesinde maraşta malatyada çorumda bahçeli evlerde ve yüzlerce kanlı olaylarda görüldü. devlet buna çok dikkat etmezse, dış güçler ve iç iş birlikciler haraketlenecektir...... bu ülke böyle kumandayla haraket edenlerden çok çekti çok canlar yandı.....çok dikkat çok dikkat...