ABD basını yasağı yazdı

Belediyelerde içkiye sınır getiren planlama Los Angeles Times gazetesinde de ele alındı. Avrupalı bir diplomat, bu tarz yasakların Müslüman toplumlar hakkındaki önyargıları beslediğini söyledi.

LOS ANGELES - Belediyelerde içkiye sınır getiren planlama Los Angeles Times gazetesinde de ele alındı. Avrupalı bir diplomat, bu tarz yasakların Müslüman toplumlar hakkındaki önyargıları beslediğini söyledi. Amberin Zaman imzalı haberde, Türkiye'deki içki yasağının laik kesim tarafından "İslami kökenli hükümetin günlük hayatta dinin yerini güçlendirmek istediği" eleştirilerine maruz kaldığı kaydedildi.
Haberde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da "belediyeler kötü örnek olmamalı" sözleriyle yasağa destek verdiği ifade edildi. AKP'nin hükümet olduğu günden bu yana içkilere yönelik vergileri düzenli bir biçimde artırdığı kaydedilen haberde, örneğin biraya yönelik vergilerin yüzde 450 artırıldığı, bu oranın AB ortalamasının üç katından fazla olduğu anlatıldı.
Gazete, Kemal Unakıtan'ın da daha önce "İnsanlara içki içmeyin diyemeyiz biz de vergileri artırıyoruz" dediğini hatırlattı. Ayrıca ANAP milletvekili Emin Şirin, bu gibi davranışların "hükümetin İslami refleksleri terk etmediğinin" göstergesi olduğunu dile getirdi. (Radikal, anka)


    http://www.radikal.com.tr/7657317657310

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.