ABD İncirlik'teki F15'leri çekiyor

ABD İncirlik'teki F15'leri çekiyor
ABD İncirlik'teki F15'leri çekiyor
ABD'nin İncirlik Üssü'de konumlandırdığı F15 savaş uçaklarını İngiltere'ye çekiyor.

RADİKAL - ABD, geçen ay İncirlik Hava Üssü’ne gönderdiği 12 F-15 savaş uçağını Türkiye’den İngiltere’ye çekiyor.

ABD ordusu, uçakların, İngiltere’nin Lakenheath bölgesindeki hava üssüne geri döneceğini açıkladı.

Wall Street Journal’in haberine göre, askeri yetkililer, F-15’lerin her zaman kısa süreyle konuşlandırıldığını belirtti. ABD Savunma Bakanlığı’ndan yetkililer ise Türkiye’ye yeni savaş uçaklarının gönderileceğini ifade etti.

Pentagon sözcüsü Laura Seal, insansız hava araçlarının yanı sıra 12 A-10 saldırı uçağının halen İncirlik’te olduğunu açıkladı.

Uçakları geri çekme kararı, ABD Savunma Bakanı Ash Carter’ın dün İncirlik Hava Üssü’ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından geldi.

13 KASIM’DA GELMİŞTİ

ABD’nin 13 Kasım’da Türkiye’ye gönderdiği diğer F-15 uçakları “Vurucu Kartal” (Strike Eagle) olarak bilinen “E” tipi savaş uçakları.

“E” tipi F-15’ler ise havadan karaya seri bombardıman taarruzlarıyla tanınıyor. F-15E’ler, F 16’lara göre daha güçlü mühimmat yükleniyor.

F 15 uçakları Rusya’nın Suriye’de konuşlu SU 30 tipi savaş uçaklarıyla benzerlik içeriyor.


  http://www.radikal.com.tr/149416414941641

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kati ABD - rafet AKSARI

  Şu hale bakın beyler; En kritik zamanda sözde dostumuz olacak katil Amerika uçaklarını çekiyor. Bu adamlar hiç bir zaman dostumuz olmadı, olmayacaktır. Ama nedense şu İncirlik üssü ülke topraklarından söküp atılmadı, atacak güç yok. Bizimle Kedi, fare gibi oynuyor. Bir tarafta en çok silah sattığı Türkiye diğer tarafta PKK'ya hibe edilen silahlar. İşte Abd'in gerçek yüzü.