ABD konsolosluğuna saldırı

ABD konsolosluğuna saldırı
ABD konsolosluğuna saldırı
İstanbul Sarıyer'deki ABD konsolosluğuna silahlı saldırı yapıldı. Saldırının ardından çatışma çıktı.

RADİKAL - İstanbul Sarıyer'deki ABD konsolosluğuna bu sabah saatlerinde ateş açıldı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Olayın ardından polisin karşılık vermesiyle çatışma çıktı.

Polis bölgede elinde uzun menzilli silah bulunan kişiyi yakalamak için çalışma başlattı. Saldırganlardan kadın olanının yaralı olarak konsolosluğa yakın bir eve girdiği, bu evde yakalandığı belirtiliyor.

KONSOLOSLUK HALKA KAPATILDI 

ABD Başkonsolosluğu bugün gerçekleşen saldırı sonrası bir açıklama yaparak İstanbul Başkonsolosluğu'nun bir sonraki duyuruya kadar halka kapalı olacağını açıkladı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verilidi: "Bu sabah ABD İstanbul Başkonsolosluğu yakınlarında bir güvenlik olayı meydana gelmiştir. Olayın araştırılması konusunda Türk yetkililerle çalışmaktayız. ABD İstanbul Başkonsolosluğu bir sonraki duyuruya kadar halka kapalı olacaktır."

ABD'DEN İLK AÇIKLAMA GELDİ 

ABD'li yetkililer olayın soruşturulması için Türk yetkililerle çalışıyoruz açıklaması yaptı. ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Sözcüsü de AFP'ye yaptığı açıklamada, "Halen ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz" dedi. AFP, konsolosluk saldırısını gerçekleştirenlerden birinin gözaltına alındığını belirtti.

(CİHAN/DHA)


Polis merkezi önünde inceleme yapan polislere ateş açıldı!

Sultanbeyli'de polise bombalı saldırı