ABD piyangosu ekimde başlıyor

ABD'nin 2003 yılı için düzenlediği vize piyangosuna başvurular ekim ayında başlıyor.

ANKARA - ABD'nin 2003 yılı için düzenlediği vize piyangosuna başvurular ekim ayında başlıyor. ABD'nin Ankara Büyükelçiliği Enformasyon Merkezi, 2003 mali yılı vize piyangosu için posta yoluyla yapılacak başvuruların, 1 Ekim 2001'de başlayıp 31 Ekim günü öğle saatinde sona ereceğini açıkladı. Vize piyangosuna katılabilmek için en az lise veya dengi bir okulu bitirmiş olmak, eğitim ve deneyim gerektiren bir işte son beş yıl içinde çalışmış olmak gerekiyor. Başvurulardan ücret talep edilmezken, katılımcıların özel bir form yerine şu bilgileri düz bir beyaz kâğıda kitap harfleriyle yazmaları isteniyor:
"Başvuru sahibinin tam adı, doğum tarihi ve yeri, vatandaşı olduğu ülke, eş ve çocuklarının tam adları, doğum tarihleri ve yerleri, açık posta adresi ve varsa telefon numarası, eş ve çocuklarının son altı ay içinde çekilmiş, arka tarafına tam adları yazılmış, 5x5 boyutunda birer fotoğrafları, başvuru sahibinin imzası."
Katılımcıların tüm bu bilgileri normal posta ya da uçak postası ile ekim ayı içinde, DV-2003 Program, Kentucky Consular Center, 3003 Visa Crest Migrate, KY 41903-3000 adresine göndermesi gerekiyor. Vize kurasını kimlerin kazandığı, mayıs-temmuz 2002 döneminde açıklanacak. (aa/anka)