ABD'de Türk cinneti

ABD'nin New York eyaletinde Rochester kenti yakınlarında bulunan Scottsville kasabasındeki sessizlik, 24 Nathaniel Drive Sokağı'ndaki evinden ağır yaralı olarak kendisini dışarı atan, 22 yaşındaki Zeliha Peltek'in çığlıklarıyla bozuldu.
Haber: CAN KAMİLOĞLU / Arşivi

NEW YORK - ABD'nin New York eyaletinde Rochester kenti yakınlarında bulunan Scottsville kasabasındeki sessizlik, 24 Nathaniel Drive Sokağı'ndaki evinden ağır yaralı olarak kendisini dışarı atan, 22 yaşındaki Zeliha Peltek'in çığlıklarıyla bozuldu. Genç kız bir dükkânın önünde kanlar içinde yere yığılırken, çevre sakinleri "Komşumuzun kapısından kan sızıyor" diye ihbarda bulundu.
Ağır yaralı halde hastaneye kaldırılan genç kız, babasının annesini çekiç ve baltayla öldürdüğünü ve kardeşlerini yaraladığını söyledi. Ailenin evine giden polis, 38 yaşındaki anne Hatice Peltek'in cesedini banyo küvetinde buldu. Dört yaşındaki kızı Melisa ise ağır yaralıydı. 42 yaşındaki İsmail Peltek'in bıçak darbeleriyle kendini öldürmek isterken bayıldığı söylendi.
Şerif Patrick O'Flynn, "Hafif yaralanan diğer iki erkek kardeş, 19 yaşındaki Yunus ve 17 yaşındaki Adem, canlarını zor kurtarmış. İsmail Peltek de, beyin travması geçirdi. Yaralı iki kız kardeşin durumu ciddi" dedi.
1912 yılındaki silahlı cinayetten bu yana tek bir olayın yaşanmadığı kasabadaki korkunç olaya ABD medyasında geniş yer verildi. Rochester İslam Merkezi Direktörü Dr. Muhammed Shafiq ise 'bunalım geçirdiği halde bir türlü psikiyatra gitmeye razı edemedikleri, İsmail Peltek'in çocukları için ABD'deki Türk ve İslam cemiyetinin ortaklaşa hareket edeceğini söyledi.