ABD'deki Türk çetesi çökertildi

ABD'de, Cengiz Yıldırım adlı bir Türk vatandaşının lideri olduğu uyuşturucu çetesi, narkotik polisinin operasyonuyla çökertildi.

NEW YORK - ABD'de, Cengiz Yıldırım adlı bir Türk vatandaşının lideri olduğu uyuşturucu çetesi, narkotik polisinin operasyonuyla çökertildi.
Boston Polis Teşkilatı'ndan yapılan açıklamaya göre, narkotik bürosuna bağlı polisler, alıcı gibi davranarak bir otel odasında buluştukları Yıldırım ile 1 kilo kokain için pazarlık yapmaya başladı. Yıldırım polislerle 29 bin dolara anlaştığı sırada, diğer polisler otel odasını basarak Yıldırım'ı tutukladı.
Kasada 300 bin dolar
Yıldırım'ın evini arayan polis, burada uyuşturucu bulamadı, ancak Yıldırım'ın gizli kasasını tespit etti. Gizli kasada 227 bin dolar (Yaklaşık 300 bin YTL) bulan polis, soruşturmayı derinleştirerek, Yıldırım ile işbirliği yapan Troy Jorge, Dorchester Olmeda, Benny Olmeda adlı kuryelere ulaştı.
38 yaşındaki Yıldırım ve çetesi, bugün uyuşturucu satmak ve dağıtımını sağlamak iddiasıyla mahkemeye çıkacak. Yıldırım ve çete üyeleri, suçlu bulunmaları halinde en az 15 yıl hapis cezasına çarptırılacak.
Boston Emniyet Müdürlüğü yetkililerinden Paul Fitzgerald operasyonla ilgili olarak, "Massachussets eyaletinin doğu bölgesinde faaliyet gösteren önemli bir suç örgütünü çökerttik" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7400297400290

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.