Abdi İpekçi Barış Ödülü, Tarım Bakanı Gökalp'in

Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Ödülü, MHP'li Tarım Bakanı Hüsnü Yusuf Gökalp ile Yunanistan Tarım Bakanı Yorgos Anomeritis'e verildi.

Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Ödülü, Tarım ve Köyişleri Bakanı Hüsnü Yusuf Gökalp ile Yunanistan Tarım Bakanı Yorgos Anomeritis'e verildi.
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye ile Yunanistan arasındaki dostluğun simgesi haline gelen Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Ödülü'ne, Türk Yunan yakınlaşması yönündeki faaliyetleri ve
tarım alanındaki ilişkilerin geliştirilmesi için çaba sarfeden Gökalp ile Yunanistan Tarım Bakanı Yorgos Anomeritis'in değer görüldüğü bildirildi.
Açıklamada, Gökalp'in, Gazeteci Abdi İpekçi anısına 22 yıldır düzenlenen Abdi İpekçi Barış ve Dostluk Ödüllerinin Yunanistan ayağı ödül töreni ve imzalanacak yeni anlaşmalar için, 1-2 Kasım'da Yunanistan'a gideceği belirtildi. Gökalp'in konuyla ilgili açıklaması da şöyle:
"Abdi İpekçi Dostluk ve Barış Ödülü'nün Yunanlı meslektaşımla bana verilmesi iki ülke halkları arasındaki barışın ve dostluğun da simgesi olacaktır. Bu ziyaretimde Yunanlı meslektaşımla Atina'da yapacağımız görüşmelerde yine iki ülke arasındaki ilişkilerimizin geliştirilmesi
konularını ele alacağız ve bu ilişkilerin geliştirilmesini bağlayacak, Bitki Koruma ve Veterinerlik alanlarında iki yeni anlaşma imzalayacağız."