Abdi İpekçi için anma töreni

Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Başyazarı Abdi İpekçi, suikasta kurban gidişinin 25. yıldönümünde Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.

İSTANBUL - Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve Başyazarı Abdi İpekçi, suikasta kurban gidişinin 25. yıldönümünde Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı. Törende konuşan Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Başkanı Orhan Erinç, "Abdi beyin gerçek katillerinin bulunması için gösterilen yasak savma kabilinde nitelendirebileceğimiz çalışmaları burada bir kez daha eleştiriyor ve kınıyoruz" dedi.
İpekçi'nin kızı Nükhet İpekçi İzet de, "İstanbul'daki bombalı saldırılarda ölenler için birçok insan 'masum' tanımı kullandı. Peki kalbine, sırtına, kurşun sıkılarak öldürülenler, arabasına bombalar konulanlar, evine bombalı paket yollananlar masum değil miydi? Cinayet işleticilerin hedefi, niyeti belirlenmedikçe, bu şekilde can verenler bir anlamda şaibeli durumda kalacaklar" diye konuştu. Törene İpekçi'nin eşi Sibel İpekçi ile Turgay Olcayto, Sami Kohen, Nail Güreli ve Necmi Tanyolaç'ın da aralarında bulunduğu gazeteciler katıldı.