ABD'li kalemşorlar!

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Türkiye'nin Irak politikasını eleştiren köşe yazarları için, "Bakmayın öyle birkaç gazetenin köşesindeki kalemşorlara.

GAZİANTEP - TBMM Başkanı Bülent Arınç, Türkiye'nin Irak politikasını eleştiren köşe yazarları için, "Bakmayın öyle birkaç gazetenin köşesindeki kalemşorlara. Onlar ABD üniformasını giymiş, kendini Türk zanneden kalemşorlardır" dedi.
Arınç, kurtuluş törenine katılmak üzere geldiği Gaziantep'te katıldığı AKP yemeğinde Türkiye'nin Irak politikasını savundu:
"Akrabalık bağımız olan bu ülke insanlarıyla düşman haline mi gelecektik. ABD'nin Irak'a müdahalesinde Türkiye'nin şahsiyetli ve mesafeli duruşu, insani açıdan olaylara bakması, herkesin takdir ettiği büyük bir ciddiyet ve dürüstlük örneğidir.
Türkiye, Irak politikasında kaybetmedi. Bakmayın, öyle birkaç gazetenin, birkaç köşesindeki kalemşorlara. Onlar Amerikan üniforması giymiş, kendini Türk zanneden insanlar. İnancımızda, haklı olan kuvvetlidir. Başkaların inancında kuvvetli olan haklı ise onlarla aynı günahı paylaşacak değiliz."
Göz-söz farkı
Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik de AKP Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Mehmet Akif Ersoy'u anma töreninde aydınları eleştirdi. Şairin dev posteri önünde konuşmasını yapan Çelik, "Ersoy'un gözlerindeki manayı görüyor musunuz? Bizim aydınlarımızın ise gözleriyle sözleri birbirini tutmuyor" diye konuştu.


    http://www.radikal.com.tr/7671397671390

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.