ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nu alarma geçiren IŞİD'li yakalandı

ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nu alarma geçiren IŞİD'li yakalandı
ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'nu alarma geçiren IŞİD'li yakalandı
ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu'na intihar saldırısı planladığı iddiasıyla aranan IŞİD üyesi Suriye uyruklu Muhammed Raghil Al Hardani Kahramanmaraş'ta yakalandı. Hardani, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

İstihbarat birimleri, Suriye'den Türkiye'ye bir süre önce giriş yapan IŞİD üyesi Hardani'nin ABD'nin İstanbul Başkonsoluğu'na intihar saldırısı planladığını tespit etti. Bu bilgi, daha sonra ABD'li yetkililerle de paylaşıldı. Canlı bomba eylemi planladığı istihbaratı üzerine geçen hafta konsolosluk bir günlüğüne kapatıldı. polis canlı bomba eylemi yapacağı öne sürülen IŞİD üyesinin peşine düşmüştü. IŞİD üyesi Hardani'nin Gaziantep'te örgüte ait hücre evine gideceğini değerlendiren ekipler, şüphelinin izine Samsun'da ulaştı.

HARDANİ TUTUKLANDI

Otobüsle yola çıkan ve güzergah boyunca izlenen Hardani, Kahramanmaraş'ın Tekir Mahallesi'ndeki bir tesiste verilen molada Suriyeli arkadaşıyla yemek yedi. Hardani ve arkadaşını yol boyunca takip eden polis ekipleri, şüphelileri Kahramanmaraş otogarında gözaltına aldı. Emniyette ifadeleri alınan iki Suriyeliden Hardani, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, diğeri ise serbest bırakıldı. 

KAHRAMANMARAŞ-AA-DHA