Abdülkadir Selvi'den ilginç iddia: Banyolarda kamera var

Abdülkadir Selvi'den ilginç iddia: Banyolarda kamera var
Abdülkadir Selvi'den ilginç iddia: Banyolarda kamera var
Yeni Şafak gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi, 17 Aralık'ta başlayan yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla ilgili ilginç bir iddiayı dile getirerek 'Bir türkü vardı. Karakol'da ayna var diye. Şimdi yeni bir beste var. Banyolarda kamera var diye' dedi.

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla birlikte yeniden gündeme gelen ‘kaset komplosu’ furyasına Yeni Şafak yazarı Abdülkadir Selvi İlginç bir iddiayla katıldı.

Operasyonun hükümet ve cemaat arasındaki gerilimin devamı olduğu düşüncesini yineleyen Selvi, operasyon yapılan bakanların Gülen cemaatine her zaman yakınlık gösteren bakanlar olduğunu belirtti. O bakanların Gülen cemaati üyelerini çok yakınlarında tutmalarının kurbanı olduklarını ima eden Selvi, cemaatin başka bazı bakanlar için de 'operasyon' yapabileceğini iddia etti.. Selvi, yeni başlayacak ‘operasyonlar’ için yöntem tahminini ‘kaset’ olarak açıklarken “Bir türkü vardı. Karakol'da ayna var diye. Şimdi yeni bir beste var. Banyolarda kamera var diye” dedi.

İşte Abdülkadir Selvi’nin yazısından bir bölüm:

Son aldığım bilgiye göre, kabine değişikliği bugün de yapılmayacak.
Başbakan Erdoğan 'ın, 22-24 Aralık tarihlerinde yapacağı Pakistan gezisinden sonraya kaldı.
İstanbul operasyonu ile yaşanan sarsıntının bir aşamaya ulaşması beklenecek.
Kabine revizyonunun Belediye Başkan adayı olan 3 bakan ile operasyonda ismi geçen 4 bakanla sınırlı kalmayacağı artık belli oldu. Ancak hangi ölçüde gerçekleşeceği Başbakan'ın takdirine bağlı.
İstanbul'daki yolsuzluk operasyonu AK Parti açısından da bir sınava dönüştü.

Bir iktidar partisinde bazıları yanlış bir iş yapmış olabilir ama onun karşısına önce biz dikiliriz.
Bu konuda duruşumuz nettir...
Ama bu operasyonun perde arkasındakileri görmemize ve bundan nasıl bir siyasi sonuç elde edilmek istendiğini anlamamıza engel değil.
Teknik takiplerin bir kısmı 6 ay ya da 1 yıl önce tamamlanıyor.
Görevden alınan İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ın da 1 yıldır bunu bildiği söyleniyor.
Ancak operasyon için yerel seçimlerden 1 ay öncesi planlanıyor.
Hem de eşzamanlı olarak 23 ilde belediyelere yönelik geniş çaplı bir operasyon için hazırlık yapılıyor.
Ancak dershanelerle ilgili süreç, operasyon takviminin öne alınmasını sağlıyor.
Dershanelerle ilgili ajite edici taslak 14 Kasım tarihinde yayınlanmıştı.
Bunun üzerine Gülen hareketi çok baskın bir şekilde tehdit ve şantaj ağırlıklı bir kampanya yürüttü.
Başbakan Erdoğan ise buna karşı direndi, boyun eğmedi.
Şimdi görülüyor ki, operasyonların düğmesine o tarihte basıldı. Aralık ayının başını kast ediyorum.
Elbette ki, 'Hırsızın hiç suçu yok mu?'
Elbette ki var. Hem de en büyük suç onlara ait.
Dershaneler tartışması başladığı günlerde, 'Bizim bu konuda hiçbir meşru sınırımız yok' demişlerdi.
Bunun ne olduğunu gördük, görmeye devam ediyoruz.
Şimdi 4 bakanın ismi ön plana çıktı.
Bu bakanların bir kısmı bakanlığını Gülen hareketinin hizmetine sunan isimlerdi.
Yurtdışı gezilerinde özel uçaklarının başköşesinde Gülen grubu yöneticilerini eksik etmiyorlardı.
Yurtdışı temasları sırasında Gülen grubuna ait okulları ziyaret etmeyi ihmal etmiyorlardı.
Koruma görevlilerinden, özel kalem müdürlerine ve danışmanlarına kadar, 'Mahremleri'ni Gülen grubundan yetişmiş isimlere açmışlardı.
Sonuç ne oldu?
Peki sonuç ne olacak?
Bu ikinci sorumdan, haklarında hazırlık yapılan yeni bakanları kast ediyorum.
Bir türkü vardı.
Karakol'da ayna var diye.
Şimdi yeni bir beste var.
Banyolarda kamera var diye...

Yazının tamamını okumak için tıklayın


  http://www.radikal.com.tr/116715311671537

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  para - ibrahimbaytak

  Peki PARALARI ne diyorsunuz? Birisini odasına, gizli belge, CD, kamera, dinleme cihazı, hatta para sayma makinesi koyabilirsiniz. Ama bakanların çocuklarını ve halk bankası genel müdürünün evindeki 7 ÇELİK KAZA, MİLYARLARCA DOLAR, AVRO ve TL yi bir AÇIKLAYAMIYORLAR asla AÇIKLAYAMAZLAR.

  Neden? - vookutan

  İktidar partisinde bazıları yanlış yapmış olabilirmiş de, önlerine önce onlar dikilirmiş de. Neden? Bu ülkenin yargısı bağımsız değil mi? Bu ülkenin polisi yok mu? Daha kuruluşunun ilk senesinde %34 oyla iktidar olan bir partiden bahsediyoruz. 12 senedir iktidar olan bir partiden bahsediyoruz. Burada bir oyun oynanıyorsa bunun sorumlusu kim? İçi dolu gibi görünen ama bomboş yazılarla milleti kandırmaya, "cambaza bak" numaralarıyla hırsızı, kodamanı aklamaya çalışmak yakışıyor mu? Yok başbakan direnmiş de, boyun eğmemiş de. Sizin ağzınızla; Madem bu ülkede hükumete oyun oynayabilecek yargı mensupları var, madem bu ülkede hırsızlık yapan, yolsuzluk yapan, rüşvet alan hükumet mensupları var, öyle boyun eğmemekten, dik durmaktan, yedirmemekten bahsedip de komik olmayın lütfen.

  Selvinin teorilerini iyi biliyoruz - radi11

  Yenisafakin Yildirim Oguru. Butun isi AKP-Erdoganlarin yaptiklari her isi savunmak olan ne pahasina olursa olsun.

  AKP mi CEMAAT mı, kasetler kimin?... - serseriser

  Deniz Baykal olayında AKP'liler neden "CHP kendi içinde operasyon yaptı" şeklinde hikaye yazdılar... Önceki kasetler tam AKP'nin işine yarayacağı zamanda ortaya çıktığını biliyoruz... Şikayet etmek yerine AKP'liler bu kasetleri siyasi rant için kullandılar ve bizzat Başbakan Baykal'ı ahlaksızlıkla suçlayıp Baykal'ın madur olamayacağını söyledi... Ahlaksızlığın ortakları ahlaksızlıktan şikayet edemez... Demek ki porno dinci bir taktikmiş... Ama kasetler kimin işi?... Bu günlerde bu işler Cemaat'ın üzerine yıkılırken Cemaat piyasaya kaset sürecek kadar akılsız mı?... Yoksa Cemaat'e bir oyun mu bütün bunlar... Bilemem... Ben Atatürkçüyüm bu pisliklere aklım ermez...

  Olmuyor yaa - Dopchik

  Napsaniz olmuyor canim bizim millet adam banyoda yikaniyor diye hukumeti düşürmez banyoyu baska amaçla kullanan siyasi düşünsün

  aynı nakarat... - lastikordek

  adam hala nelerden bahsediyor. size cemaatle gerdeğe girin diyen mi oldu. iktidarı ele geçirirken yapılacak her türlü kirli ittifakı yaptınız. şimdi de kolaya kolay kurtulamayacaksınız. benim merak ettiğim AKP tarihin çöplüğüne süpürüldüğünde sizler ne iş yapacaksınız? bu kadar kirli işlere sizlerin de desteği oldu. aynı havuzdan sizler de nemalandınız. beceriksizliğinize rağmen o köşelerde kalem salladınız iktidarın azmettirmesiyle. ama onlar çalıyor sizler de aklıyordunuz. akp dönemi gördük ki "ayakkabı kutusu partisi" diktatörlüğüymüş. işbirlikçisi ise yandaş kalemlermiş. iş güvenliğiniz için her yolsuzluğu görmezden gelmenin bir bedeli olacak elbette...

  boşanma... - Er960

  evliliklerin içinde yaşananlar ancak boşanma sırasında ortaya çıkar.İSKİ yolsuzluğu; İSKİ müdürünün eşinin kendinden ayrılması sürecinde ortaya çıkmıştı.Ayrılık olmasaydı hiç duymayacaktık.Erdoğan-Cemaat evliliği de nafaka davası ile yıllarca sürecektir.