Abdulkadir Selvi'den ilginç operasyon iddiası

Abdulkadir Selvi'den ilginç operasyon iddiası
Abdulkadir Selvi'den ilginç operasyon iddiası
Gazeteci Abdülkadir Selvi, rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan önemli isimlere "suçu Başbakan'a atın, sizi kurtaralım" şeklinde telkinde bulunulduğunu iddia etti.

Yenişafak Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi, Habertürk TV'de Ece Üner'e devam eden rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla ilgili ilginç duyumlarını aktardı.

Selvi, operasyonda gözaltına alınanlara "suçu Baş bakan 'a atın, sizi kurtaralım" şeklinde telkinde bulunulduğu yönünde bir duyum aldığını söyledi.

Selvi, Başbakan’ın bakanlara “istifa edin” şeklinde telkini olup olmadığıyla ilgili soruya şöyle cevap verdi:

Onu bilmiyorum. Bende şöyle bir duyum var. 17 Aralık’ta gözaltına alındıktan sonra özellikle bakan çocuklarına ve gözaltındaki şahıslara İstanbul Emniyeti’ndeki sorguları sırasında “biz Başbakan’ın talimatıyla yaptık, Başbakan bize böyle talimat verdiği için bu imar değişikliklerini yaptık” şeklinde ifade verin biz sizi kurtaralım şeklinde telkinlerin olduğunu biliyorum.

Bilmiyorum onu mu kastediyor sayın bakan ama, Başbakan böyle telkinde bulunacak olsaydı herhalde 17 Aralık günü saat 07:30’da canlı yayına çıkardı, o bakanları azlettim derdi ve bundan da siyasi olarak prim toplardı.

Başbakan onun yerine, “bakalım her şey bir anlaşılsın ondan sonra değişiklik olur” yolunu ihtiyar etti. Hatta bu bakanları sırtında taşıdığı için de 10 gündür eleştiriliyor, 10 gündür de yıpranıyor. Bunu yapan Başbakan neden bunları söylesin."