Abdulkadir Selvi'den ilginç operasyon iddiası

Abdulkadir Selvi'den ilginç operasyon iddiası
Abdulkadir Selvi'den ilginç operasyon iddiası
Gazeteci Abdülkadir Selvi, rüşvet ve yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan önemli isimlere "suçu Başbakan'a atın, sizi kurtaralım" şeklinde telkinde bulunulduğunu iddia etti.

Yenişafak Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi, Habertürk TV'de Ece Üner'e devam eden rüşvet ve yolsuzluk operasyonuyla ilgili ilginç duyumlarını aktardı.

Selvi, operasyonda gözaltına alınanlara "suçu Baş bakan 'a atın, sizi kurtaralım" şeklinde telkinde bulunulduğu yönünde bir duyum aldığını söyledi.

Selvi, Başbakan’ın bakanlara “istifa edin” şeklinde telkini olup olmadığıyla ilgili soruya şöyle cevap verdi:

Onu bilmiyorum. Bende şöyle bir duyum var. 17 Aralık’ta gözaltına alındıktan sonra özellikle bakan çocuklarına ve gözaltındaki şahıslara İstanbul Emniyeti’ndeki sorguları sırasında “biz Başbakan’ın talimatıyla yaptık, Başbakan bize böyle talimat verdiği için bu imar değişikliklerini yaptık” şeklinde ifade verin biz sizi kurtaralım şeklinde telkinlerin olduğunu biliyorum.

Bilmiyorum onu mu kastediyor sayın bakan ama, Başbakan böyle telkinde bulunacak olsaydı herhalde 17 Aralık günü saat 07:30’da canlı yayına çıkardı, o bakanları azlettim derdi ve bundan da siyasi olarak prim toplardı.

Başbakan onun yerine, “bakalım her şey bir anlaşılsın ondan sonra değişiklik olur” yolunu ihtiyar etti. Hatta bu bakanları sırtında taşıdığı için de 10 gündür eleştiriliyor, 10 gündür de yıpranıyor. Bunu yapan Başbakan neden bunları söylesin."


  http://www.radikal.com.tr/116822911682299

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  İlk gün neden geçmedi - abasaran

  Eğer böyle bişey varsa yani başbakan yapın dedi yaptık baskısı varsa daha ilk gün neden dillendirilmedi şimdi diyorlar. yeni akıllarına geldikleri belli. çok uğraşma selvi. artık millet uyandı.

  Bayraktar - Rozdemir33

  Eski Bkan Bayraktar,işe Başbakanı karıştırdı,oğlu salıverildi.İşte KANIT.

  yeni taktik - efeg27

  Baktılarki kıvıramıyorlar yeni taktik denemeye başladılar. Başbakan suçlanabilirmi? elbette ama mahkemede pardon yüce divanda ellerinde delil olması gerekecek ve ifadeler delillerle desteklenmediği sürece anlamı yoktur, savcılar bunu biliyor, üstelik başbakan istifa etse bile kurtulma ihtimali yüksekken çevresini suçlayarak istedikleri algıyı yaratmak daha kolaydır . Bu yüzden Selvi'nin işkembeden attığını rahatlıkla söyleyebilirim.

  ya size gelen talimatlar - aharasa

  bir gazeteci ordusu her gün tayyibi kuratarmak için benzer lafları edip duruyor. acaba bu laflar merkezden üretilip sıcak sıcak sizlere dağıtılıyor, siz de papağan gibi bu gelen lafları kamuoyuna mı servis ediyorsunuz? tayyibin düzeni ve yancıları önce gezide sonra 17 aralıkta ayan beyan ortaya çıktı. yapacağınız tek bir şey kaldı susup oturmak. tayyibe oy verenler, nasıl olacak da baskıya şiddete rüşvete uydurmaya, diktatörlüğe oy vereceksiniz artık? korkmayın cunta gelmez vermeyin oyunuzu akpye

  Senaryo - yesintosunum

  Kanıtlarıyla ortaya konan her yolsuzluk durumu için adam karşı senaryo yazıyor. Hiçbir kaynak veya kanıt göstermeden oturduğu yerden hikaye anlatıyor. Ona verilen veya kendine biçtiği görev bu çünkü. Gazetecilikmiş, adaletmiş hiç derdi değil. Rüşveti, yolsuzluğu bunların gözüne soksan nafile. Başlarını çevirip hikayelerini yazmaya devam ederler

  "Duyum aldım" gazeteciliği - mehmetrefik

  "İddia edildi", "bildirildi", "öğrenildi", "kulislerde konuşuluyor", "gelen bilgiler arasında" ve sair über-gazetecilik örneklerine bir yenisini daha eklemiş hazret: "duyum aldım" gazeteciliği. Ne kulakmış arkadaş...

  vaaaayyy beeeee - nikbinliks

  canım yaa ! nasılda yıprandı.10 gün sen sırtında taşı, yük oldu tabii.bi el atsaydın ya selvi bey tek kişi ye taşıttırılırmı böyle bir yük cık cık cık.hüzünlendim,yalnızlık hissetim,keder oldu bana dert oldu.duyum duyum duyum oldu. bakın kul himmet üstad ne demiş... sen söylersin söz içinde sözün var. çalarsın çırparsın yanim 'oğlun,kızın var'(ön görüye bakarmısınız he he he.) bu dünya da üç beş arşın bezin var tüm bedesten senin olsa ne fayda. gafil gezme şaşkın bir gün ölürsün.