Abdülkadir Selvi'nin Kabataş savunması: Zehra sanki cinayet işledi!

Abdülkadir Selvi'nin Kabataş savunması: Zehra sanki cinayet işledi!
Abdülkadir Selvi'nin Kabataş savunması: Zehra sanki cinayet işledi!
Yeni Şafak, Star, Sabah, Yeni Akit ve Türkiye gazeteleri ile A Haber'den 15 yazar, yazılarında "Diliniz KABA, vicdanınız TAŞ" ortak başlığı kullandı. 15 yazar arasında bulunan Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilcisi ve Yazarı Abdülkadir Selvi, suçlarının bir kadına yönelik tacize dikkati çekmek olduğunu vurguladı. Selvi, saldırıya uğradığını iddia eden ancak ortaya çıkan görüntülerde bu konuda hiçbir delile rastlanmayan Zehra Develioğlu için "Sanki cinayet işledi" ifadesini kullandı.

RADİKAL - Yeni Şafak, Star, Sabah, Yeni Akit ve Türkiye gazeteleri ile A Haber ’den 15 yazar, bugünkü yazılarında “Diliniz Kaba, vicdanınız Taş” ortak başlığı kullandı. Yazarlar, Gezi Parkı eylemleri sırasında, Kabataş’ta saldırıya uğradığı iddia edilen Zehra Develioğlu’nun yaşadıklarını haberleştirdikleri için tepki gören gazetecilere sahip çıktı. Bu yazarlardan Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi’nin, saldırıya uğradığını iddia eden ancak, ortaya çıkan görüntülerde bu konuda hiçbir delile rastlanmayan Zehra Develioğlu için “Sanki cinayet işledi” ifadesini kullanması dikkat çekti.

“Diliniz KABA, vicdanınız TAŞ” ortak başlığıyla düşüncelerini köşelerine aktaran Yeni Şafak’tan Abdulkadir Selvi, Yasin Aktay, Kemal Öztürk, Merve Şebnem Oruç ve Cemile Bayraktar, Star Gazetesi’nden Halime Kökçe, Arden Zentürk, Murat Çiçek, Saadet Oruç ve Ahmet Kekeç, Sabah Gazetesi’nden Mahmut Övür, Yeni Akit’ten Ersoy Dede ve Kenan Alpay, Türkiye Gazetesi’nden Fuat Uğur, A Haber’den Abdulhamit Güler, Kabataş’ta Develioğlu’nun saldırıya uğradığını yazan Elif Çakır, Halime Kökçe, Nihal Bengisu Karaca ve Hilal Kaplan’a destek verdi.

Bu yazarlardan Abdülkadir Selvi, Zehra Develioğlu’na ekranlardan, gazete köşelerinden “Kabataş gelini” dendiğini, bunun da Elif Çakır ve kendisi üzerinden dillendirildiğini söyledi. Develioğlu’nun sanki cinayet işlediğini dile getiren Selvi, “Develioğlu’nun başına gelenlere duyarsız kalmayan gazeteciler ise sanki suçun büyüğünü işlemiş” ifadesini kullandı. Selvi, ortada tacize uğrayan bir kadın ve ona sahip çıkan gazeteciler olduğunu ve bu nedenle ‘lince’ tabi tutulduklarını da savundu.

İşte Kabataş görüntüleri

13 köşe yazarından aynı başlık: "Diliniz KABA, vicdanınız TAŞ"!

 


  http://www.radikal.com.tr/1307114130711415

  YORUMLAR
  (15 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yatsıya kadar yanan mum - user1002376

  15 değil 150 kişi yazsa ne olacak ki. Debelendikçe batma var. Biat anlayışıyla evrilen gazetecilik. Gazetecilik değil başka bir şey.

  Bu köşe yazarı arkadaşlar sürekli "Kadın Tacizini" gündeme getiriyorlardı zaten :s - user420249

  Daha önceki yazılarında "Kadın Tacizi" olaylarını gündeme taşısalardı, belki bu yalanı ortaya atan yalancıyı suçlayabilir, gazetecilere bir hata yapmışlar, diyebilirdik. Fakat olayı "Kadın Tacizi" olayından ziyade, insanların manevi duygularını kullanıp, onları gaza getirerek bir iç savaşa sürükleme, kutuplaştırmaya yönelik olarak verdikleri için bu gazetecilerin 5237 S.lı Türk Ceza Kanununun 216. maddesine göre "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlarından yargılanmaları gerekir. Özür dileyerek veya suçu bir kişiye atarak veya "kadının beyanı esastır." gibi ifadelere başvurarak bu işten kolaylıkla kurtulmamalılar. "Kadının beyanı esastır." diye kendilerini savunan bu gazeteciler 13 yaşında onlarca insanın tecavüzüne uğradığı halde Adli Tıp Kurumu tarafından psikolojisi bozulmamıştır raporu verilen kızın beyanını neden gündeme taşımadılar?

  yapilmak sitenen sey birilerinin olmesiydi zaten.. - kurdolog

  ortada islenen bir cinayet yoktu dogrudur. isin vahim boyutu kendinin devletin padishi olarak goren zat in bu koneuda buyuk tepki gostermesidir. dedigim dedik astigim astik olmak isteyen bir egosuna yenik dusmus bir devlet liderinin soyledikleri onemlidir. yapmak istedigi sey zehra uzerinden bir kaos ortami yaratmakti. zehranin sucu ise bunun bu kadar abartiligi gibi olmadigini soylememesidir. yani atese korukle giden bir lederin soylediklerine ortak olmasiydi. halkin sagduyusu olmasaydi belkide istenen sey olacakti ve bir suru insan katledilecekti.. bu bir insanin degil toplumun katledilmesi anlamina gelecekti..

  Sonun başlangıcı. - vemerald

  Bir siyasi hareketin bitişine ilişkin işaretler bunlar.Yalanlar, yanlışları, ithamlar iftiraları, savunmalar, itirafları doğuruyor. Yani büklüm büklüm, çarşafa dolanma durumu.

  zehra - user383887

  Zehra çok daha kötü bir şey yaptı. belden yukarısı çıplak, 100 kişi saldırdı, üzerime idrarını yaptı diye yalan söyledi. Bu yüzünden toplu katliam olabilirdi.

  TABİKİ DE CİNAYET İŞLEDİ..... - user718936

  Hiç düşündünüzmü sayın!!! yazarlar fırıncı polis esnaf mahalleli tarafından linç edilen yada öldürülen insanlarımız belkide bu kadının yalanları ve sizinde bunları yayınlayarak galeyana getirdiniz kişiler tarafından yapıldıysa eğer bu bir suçtur ve buda bir suç duyurusudur.

  adalet - user867322

  Adalet uyandığında yargılanacaksınız.