@ismailsaymaz

Abdullah Cömert davası izleyicilere kapatıldı

Abdullah Cömert davası izleyicilere kapatıldı
Abdullah Cömert davası izleyicilere kapatıldı
Gezi eylemleri sırasında Hatay'da polisin attığı gazı bombası fişeğinin isabet etmesi sonucu ölen Abdullah Cömert davası izleyicilere kapatıldı. Duruşma salonuna sanık ve davacı yakını olarak beşer kişi alınalacak.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL-Hatay’daki Gezi Parkı gösterileri sırasında polisin attığı gaz bombası  fişeğinin isabet etmesi sonucu Abdullah Cömert adlı gencin ölümüne ilişkin davaya 3 Şubat günü Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek. Dava öncesi, reddi hakim talebini reddeden mahkeme ; bugün savcılığa yazı yazarak, duruşma salonuna dinleyici girişini, aile yakınlarından beşer kişiyle sınırladı. Salona sesli ve görüntülü cihazlarla girişi yasaklayan mahkeme, salon kapısında, koridorda ve adliye çevresinde sıkı güvenlik önlemi alınması için talepte bulundu.

Abdullah Cömert davası: Mahkeme Balıkesir'de, tanıklar Hatay'da, sanık Mersin'de!

YAKINLAR 5'ER KİŞİYLE SINIRLANDI  


Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nin bugün savcılığa yazdığı yazıda, Cömert Ailesi’ni temsilen 67, sanığı temsilen beş avukatın dosyaya katıldığı ve 3 Şubat’taki duruşmaya sanığın da gelebileceği ifade edildi. Duruşma salonuna bu kişilerin yanı sıra milletvekillerinin alınacağı kaydedilirken; birinci ve ikinci derece yakınlardan oluşmak kaydıyla Cömert Ailesi için beş, sanık taraf için de beş kişinin girebileceği belirtildi. Gazeteciler ve dinleyicilerin salona alınması konusunun  ise mahkeme tarafından değerlendirme yapacağı vurgulanarak, “Duruşmaya gireceklerin salona rahatça girebilmesinin temini için salonun kapısının önünde ve salonun bulunduğu koridorda gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir” denildi. Ayrıca duruşma salonunda sesli ve görüntülü cihazların kullanılamayacağı anlatılarak, bu konuda salon önünde önlem alınacağı vurgulandı. Yine “tarafların güvenliğinin sağlanması” amacıyla duruşma salonunda, koridorda ve adliye binası çevresinde gerekli tedbirlerin alınması istendi.

Abdullah Cömert davasında skandal

Abdullah Cömert davası, Antakya'dan Balıkesir'e alındı

Abdullah Cömert davasında polis memuru yine tutuklanmadı