Abdullah Cömert'in otopsi raporu açıklandı

Abdullah Cömert'in otopsi raporu açıklandı
Abdullah Cömert'in otopsi raporu açıklandı
Hatay'da eylem sonrası hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in otopsi raporu açıklandı.

ANKARA - Hatay’da eylem sonrası hayatını kaybeden Abdullah Cömert’in otopsi raporu açıklandı. Hatay Cumhuriyet Başsavcılığı, otopsisi yapılan Cömert’in “Ateşli silaha ait giriş çıkış deliği ve beyin dokusunda trace oluşturulmuş herhangi bir lezyon saptanmadığı”nı açıklamıştı.

CHP ADINA AĞAÇ DİKİYOR
Öte yandan CHP Hatay Gençlik Kolları üyesi de olan Abdullah Cömert adına Gezi Parkı’na da bir fidan dikiliyor.

CHP Gençlik Kolları, üyeleri Abdullah Cömert adına eylemlerin odağı olan Gezi Parkı’na çınar ağacı dikecek. CHP Gençlik Kolları Başkanı İrfan İnanç Yıldız, mücadelesini övdüğü arkadaşları Cömert’i unutmayacaklarını söyledi. Yıldız, “Abdullah’ı Salı günü Hatay’da defnettik. Kendisi bizim sevdiğimiz, aktif bir arkadaşımızdı. Abdullah’ı ‘ demokrasi şehidi’ sayıyoruz. 81 ilden getireceğimiz toprakla Pazar günü Gezi Parkı’na çınar ağacı dikeceğiz. Türkiye ’yi özgürlükler müzesine dönüştürmek için Abdullah ağacını Gezi Parkı’na dikiyoruz” dedi.

Yıldız, Gezi Parkı’nda Abdullah Cömert’in sopayla dövülerek öldürüldüğüne ilişkin iddialara açıklık getireceklerini de söyledi.


  http://www.radikal.com.tr/113679511367955

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  vay vay - Al Capone

  Bu cinayeti mutlaka aydinlatin - katileri bulun - Adaletsiz kalmasin

  haberin icerigi? - tozben

  Haberde otopsi raporunun aciklandigi soylenmis ama haberde raporun icerigine yer verilmemis. Bu haberi neden okumaliyiz? Editorun okura anlatmak istedigi nedir? Bu haberi mansete cekme sebebi nedir? BUnlari merak ettim dogrusu.

  ... - cengavertujik

  ağaç dikmekle işin içinden çıkamazsın chp, faillerini bulun gencecik bir çocuğun ölümü bu kadar basit kapanmamalı

  peki olum sebebi nedir? - hitandkiss

  Olum sebebinin atesli silah kaynakli olmadigini anladik. Ama asil olum sebebinin ne oldugundan bahsedilmiyor. Bazi kaynaklardan kafa travmasi, sert cisimle (cop-sopa) basina aldigi darbeler oldugunu acikliyor. Atilan baslikla haberin icerigi celismiyor mu?

  bu nasıl rapor - pispor

  peki o zaman ben soruyorum ölüm nedeni ne