Abdullah Cömert'in otopsisi tamamlandı: Kurşun değil darbe

Abdullah Cömert'in otopsisi tamamlandı: Kurşun değil darbe
Abdullah Cömert'in otopsisi tamamlandı: Kurşun değil darbe
CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Antakya'da dün akşam düzenlenen Gezi Parkı eylemi sırasında açılan ateşle öldüğü belirtilen 22 yaşındaki Abdullah Cömert'in kurşunla değil, başına isabet eden iki darbeyle yaşamını yitirdiğini söyledi.

HATAY - CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, Hatay'ın Antakya İlçesi'nde dün akşam düzenlenen Gezi Parkı eylemi sırasında açılan ateşle öldüğü belirtilen 22 yaşındaki Abdullah Cömert'in kurşunla değil, başına isabet eden iki darbeyle yaşamını yitirdiğini söyledi.
Bir televizyon kanalının yayınına telefonla bağlanan Milletvekili Akgöl, Hatay Valiliği, İl Jandarma Komutanlığı başta olmak üzere yetkili birçok kurumun Cömert'in ölümünün 'Nereden geldiği belli olmayan bir kurşun' olarak açıklandığını hatırlattı. Akgöl, "Az önce otopsi tamamlandı. Yapılan bütün tetkiklerde ölümün önden ve arkadan başa alınan darbeler sonucu olduğu görüldü. Vücutta herhangi bir kurşun izi tespit edilemedi" dedi.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA
Hatay Valiliği de internet sitesinden yaptığı açıklamada, 3 Haziran 2013 Pazartesi günü saat 23.35 sıralarında, merkeze bağlı Armutlu Mahallesi'nde Abdullah Cömert isimli vatandaşın ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybettiği, olayla ilgili güvenlik güçleri tarafından geniş çaplı inceleme başlatıldığı kaydedildi.  (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113619711361976

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  o elindeki de silah değil midir? - hakanhydar

  "Kurşun değil darbe, önden ve arkadan başa alınan darbeler sonucu yaşamını yitirdi" diyor bütün gazeteler başka bir şey de demiyorlar ABDULLAH CÖMERT için. Ne yani bu kimin öldürdüğü gerçeğini mi değiştirir?yada o gencin canına kastedilmiş olma gerçeğini mi değiştirir? yada polisin ve yanlarında getirdikleri eli sopalı canilerin şiddet yanlıları oldukları, direnişçilere orantısız güç kullandıkları vahşice katlettikleri gerçeğini mi değiştirir? anlamadım ki neden o ayrıntıda takılıp kaldınız? haa şayet ateşli silah kullanılmamıştıra getirmeye çalışıyorsanız, o da yalan önlerinde silah çeken ve karanlığa ateş eden polisleri görenler var bu 1. Eger elindeki şeyle bir canlıyı öldürebiliyorsan o elindeki de silah değil midir?

  45 derece açı ile ve kapalı alanda kullanılmamak şartı ile... - aliismettekin

  ellerindeki aletler aslında silah değil, biber gazı fişeğini uzağa fırlatmaya yarayan bir çeşit modern sapan, ama kaç gündür izliyoruz, tüfek gibi kullanıyorlar, nişan alıyorlar, sanki insan avına çıkmışlar, açıkça havaya doğru 45 dereclik açı ile kullanılmalı, kapalı alanda kullanılmamalı uyarına rağmen, insana nişan alıp tetiğe basıyor, kapalı alana kaçanların bulunduğu odalara ite kaka cam kırarak girip biber gazı atıyorlar, bunları uyarmayan,engellemeyen her amir, her emniyet müdürü, her vali, ilgili her bakan ve tabi başbakan bu gelişmelerden sorumludur.

  Kimlerin darb ettigi belli. - yilmaz-usb

  Kürtleride 30 yıldır darp edip ölesiyo dövüyorlardı ama kimse kılını kıpırdatmazdı.Bakalım şimdi savcılar hakimler ne kararlar verecek.Ve verdikleri kararlar caydırıcı olacakmı.

  ultra hızlı - siberiantiger

  s.sierra nın otopsisi günlerce sürerken dün ölmüş birisinin 2 saat içinde otopsisinin sonuçlanıp haberin yayılması biraz da olsa şüpheli gelmiyor mu?

  KATİL POLİSLERİ AKLAMAK İÇİN - pispor

  bin bir dereden su taşır hükümet devlet.gazide,kameraların çekiminde direk hedef gözeterek ateş eden insanları öldüren katil polisler aklandı bu ülkede,Bu ülkede boyu keleş silahı kadar olmayan 13 yaşındaki Uğur çocuğa onlarca kurşun sıkarak katleden polisleri o çocuk değil bir teröristti bir pkk lı idi polis ile çatışırken öldü denildi bu ülkede katil polisler hep aklanmaya çalışıldı ve halen katil polisler aklanıyor.

  "Başına - anaximenes

  isabet eden iki darbe". Faili meçhul darbeler!.. Polis vahşetini ne de güzel yumuşatıyorsunuz. Neden kafasına vura vura öldürdüler diyemiyorsunuz. Siz sakladıkça o vahşet daha da artacak..