Abdullah Gül: Örnek bir devlet adamıdır

Abdullah Gül: Örnek bir devlet adamıdır
Abdullah Gül: Örnek bir devlet adamıdır
Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatı nedeniyle yaptığı başsağlığı mesajında "Örnek bir devlet adamıdır" dedi.

RADİKAL-11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül , 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayınladı.
Abdullah Gül, tarafından yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Dokuzuncu Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel'in vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Merhum Süleyman Demirel, Türk siyasi tarihinin en hassas dönemlerinde, demokrasimizin gelişimi ve çok partili sistemin bekası yolunda mücadele vermiş örnek bir devlet adamıdır. Ülkemizin sınai ve ekonomik kalkınmasında çok önemli hizmetler yaparak sonraki kuşaklara öncülük etmiştir. Bir siyaset ve devlet adamı olarak bıraktığı eserler ile şüphesiz ki milletimiz tarafından daima hayırla yad edilecektir. Dokuzuncu Cumhurbaşkanımız Sayın Demirel'e Allah'tan rahmet diliyor, ailesine, yakınlarına ve aziz Türk milletine başsağlığı ve sabırlar temenni ediyorum.

Enver ALAS / İSTANBUL -DHA