Abdullah Gül'ün koruması Iğdır'da şehit düştü

Abdullah Gül'ün koruması Iğdır'da şehit düştü
Abdullah Gül'ün koruması Iğdır'da şehit düştü
11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün görev süresi boyunca yakın koruma ekibinde yer alan Fehmi Şahin Iğdır'daki saldırıda şehit oldu. Şahin geçen yıl Gül'ün görevini devretmesinin ardından şark hizmetini yerine getirmek için Iğdır'a gitmişti.

RADİKAL - Iğdır’da PKK ’nın bombalı saldırısında 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün yakın korumalarından Fehmi Şahin de şehit oldu.

Gül’ün halen başdanışmanı olarak görev yapan Osman Cangal, Hürriyet’e, birlikte çalıştığı arkadaşının ölümünden duyduğu üzüntüyü iletti. Hürriyet’ten Rıza Özel’in haberine göre, Cangal, “10 yılı aşkın süre kendisiyle birlikte çalıştık. En mahrem alanlarda, en mahrem görevlerde sırrımızı paylaştık. Canımız, ciğerimizdi. Ekibimizdeki en değerli arkadaşlardan biriydi. 2 yıl önce şark görevi çıkmıştı. Kendisiyle sık sık görüşüyorduk. Son olarak 2 gün önce telefonda konuştuk. Bütün şehitlerimize rağmen ve aileleri ile milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

Abdullah Gül'den şehit olan eski koruması için mesaj


ECEVİT VE DERVİŞ İLE DE ÇALIŞTI

Nahcivan’a açılan Dilucu Sınır Kapısı’nda görev yapan polisleri götüren servis minibüsüne yapılan saldırıda şehit olan 12 polisten biri olan Şahin, merhum Başbakan Bülent Ecevit’in koruma ekibinde yer almış, Ekonomi Bakanı Kemal Derviş’in de yakın koruması olarak görev yapmıştı. Başbakanlığı döneminde Abdullah Gül’ün koruma ekibine katılan Şahin, Gül’ün Dışişleri Bakanlığı sırasında ve görev süresi dolana kadar Cumhurbaşkanlığı’nda çalışmıştı. 12 yaşında bir çocuk babası Şahin, koruma tecrübesi ile Gül’ün ismen tanıdığı koruyan yakın ekipteki çekirdek isimlerden biriydi. Şehit Fehmi Şahin, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün görev süresinin dolmasının ardından yakın koruma ekibindeki 7 polis memuru ile birlikte şark görevine gönderilmişti. Şahin, Iğdır’a tayin olmuştu.

'MEKANIN CENNET OLSUN KARDEŞİM'

Gül'ün görevde olduğu sırada Cumhurbaşkanlığı Koruma Başkanı olan ve halen Gül ile birlikte çalışan Osman Çangal, acısını twitter hesabı üzerinden paylaştı. Çangal, Cumhurbaşkanlığı döneminde Gül'ün koruma ekibi içinde yer alan Fehmi Şahin'in bir fotoğrafını paylaşarak, "Mekanın cennet olsun canım kardeşim..." diye yazdı.

ŞEHİT POLİS EŞİNE: SERVİS BEKLİYORUM 

Iğdır'da Dilucu sınır kapısında görevli polis memurlarını taşıyan servis minibüsüne PKK'lılar tarafından konulan bombalı tuzak sonucu şehit olan Fehmi Şahin'in, eşi Çiğdem Şahin'le en son sabah telefonla konuştuğu ve eşine 'servis bekliyorum' dediği öğrenildi. Çiğdem Şahin bir sonraki aramada ise eşine ulaşamadı. Şehidin, Tepebaşı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde çalışan doktor eşi Çiğdem Şahin eşiyle en son bu sabah görüştü. Fehmi Şahin'in işe gitmek üzere evden çıktığı ve eşine 'servis bekliyorum' dediği öğrenildi. Hastanede ameliyata giren Çiğdem Şahin, saldırı haberiyle yeniden telefona sarıldı. Ancak, eşine ulaşamadı. Bunun üzerine ameliyatı yarıda bırakan Çiğdem Şahin, izin alıp eve gitti. Bir süre sonra emniyet güçleri şehadet haberini Çiğdem Şahin'e iletti. Eşinin ölüm haberini alan Dr. Şahin, adeta yıkıldı. Genç kadını, mesai arkadaşları sakinleştirmeye çalıştı. Şahin çiftinin 11 yaşında Yağız isimli bir çocuklarının olduğu öğrenildi.
Şehidin ölüm haberi ile birlikte sokaktaki binalar Türk bayrakları ile donatıldı. Evin önüne büyük bir Türk bayrağı asıldı.

IĞDIR'DAKİ ŞEHİTLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Iğdır'daki bombalı saldırıda şehit düşen polislerden 12'sinin isimleri belli oldu:

Bşk. Mehmet PARLAK

 

P.M.Yusuf YELKENCİ

 

P.M. Fehmi ŞAHİN

 

P.M. Ali KOÇ

 

P.M. Haluk VARLI

 

P.M Burak ZOR

 

P.M. Yalçın TALIK

 

P.M Yaşar DOĞANCAY

 

P.M Hasan ESERLERİ

 

P.M İbrahim DERİNDERE

 

P.M Adem CANKURTARAN

 

P.M Bekir Serhat KAYA