Abdullah Öcalan: Böyle barış süreci olmaz

Abdullah Öcalan: Böyle barış süreci olmaz
Abdullah Öcalan: Böyle barış süreci olmaz
İmralı Adası'ndan dönen Abdullah Öcalan'ın kız kardeşi Fatma Öcalan ve dayısı Süleyman Arslan basın mesuplarına görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Abdullah Öcalan 'ın dayısı Süleyman Arslan, Abdullah Öcalan'la yaptığı görüşme hakkında bilgi verdi.

Öcalanla yarım saat görüşme yaptığını anlatan Arslan, "Bin 500 kilometre yoldan gelmişim, 81 yaşındayım, bizim hakkımızı yiyorlar. 40 sene sonra bir görüşme yapıyorum. Bize dedi ki 'barış süreci böyle olmaz. Böyle olursa ben elimi çekerim oturur seyrederim' dedi. Canı sıkılmış. 'Ben bundan sonra bu barış sürecinden geri çekilirim' dedi" diye konuştu.

NORMAL BİR HAPİSHANEYE ÇIKSIN
Öcalan'nın kız kardeşi Fatma Öcalan ise, Abdullah Öcalan'nın başka bir hapishaneye nakil olmasını istediğini belirterek görüşmeye ilişkin şöyle konuştu: 

"Ne diyecek. Normal bir hapishaneye çıksın. Oradan sıkılıyor artık. Artık dayanamıyor. Böyle olmaz. Felcim gidip gelemiyorum. Başka bir şey istemiyorum. Kapalı yerde dayanamıyor. Biz yarım saat dayanamadık. 3 senedir gelmedim. Yarım saat görüşme yaptım. Bir saat hakkımız değil mi? Herhangi bir mesaj vermedi. Aile içinde bir görüşme yaptık."


  ETİKETLER:

  Abdullah Öcalan

  ,

  Aile

  ,

  Kız

  ,

  Öcalan

  ,

  nakil

  http://www.radikal.com.tr/114399111439919

  YORUMLAR
  (9 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Barış süreci nedir ? - sks222

  Öcalanın, burnunu çekerken, çıplak ayakla otururken, somurturken, göbeğini kaşırken fotoğrafını koymayıp, arkasında çiçek kitap okurken fotoğrafını koyarsın. Ailesine yarım saat görüş verdirir, onların duygu ve düşüncelerini iki satır yazdırırsın, al sana barış süreci. Devlet kafasını değiştirmediği sürece barış süreci başarılı olamaz. Hükümetin başındaki zatın her geçen gün daha saldırganlaşan dili, faşist kafa yapısı, kadroları bir Türkiye halkları için bir çözüm sürecine umut vermiyor. Kürt dostlarımız kendilerine atılacak yeni bir kazığa hazırlıklı olmalı, B planlarını hazır tutmalıdırlar. Gezi ile birlikte uyanan diğer halk kitleleriyle geçmiş hesabına girmeden ilişkilerini kurup geliştirmelidirler. Halkın dostu halk olabilir, zorgücü elinde tutan ve kullanmaktan hiç tereddüt etmeyen devlet ve iktidar değil.

  Ada sistemi - Ari Zerdüst

  Tarihte sömürgen gücler tarafindan bir cok Halk Önderi tutsak edilip Halktan koparilarak tecrit altinda ölüme tabi tutuldu.Kürt Halk Önderi sn.Öcalanda bunlardan biri.15 yildir "ölüm cukuru" denilen bir hücrede tek basina yasiyor.Düsüncelerinden dolayi 15 yildir bir tabutluk icinde amansiz mücadele ediyor.Tüm cabasi baris ve demokrasi icin.Süren savasin son bulmasi icin yüzlerce ciltlik cözüm önerileri gelistirdi.Bunun icin 5 kitap halinde insanligin özgür yasamina dair manifestolar yazdi.Öcalani ada tabutlugunda tutan Koplocu güclerdir.Türkiye de sadece uygulayicisi. Devlet Öcalan'i muhatap alip görüstügü icin 7 adir bu topraklarda AKP fasizmin zulmüyle ölenlerin disinda tek bir gencin kani akmadi.Oysaki son otuz yil süren savas 60 bin Kürt-Türk gencin ölümüne yol acti.Öcalan bu ölümleri durdurabilecek tek INSAN!Öyleyse dogru yaklasilmali.Öcalan'a karsi samimi dürüst olunmali.Görüsmeler ada darliginda cikarilmali ve tüm türkiye toplumuna acik hale getirilmeli.Öcalan cekilirse türkiye bu kez büyük kaybeder! Bunu söylemekicin kain olmaya gerek yok.Aklin yolu imrali tabutlugundan vaz gecilmeli ve Öcalanin saglik ve güvenlik kosulari degistirilmelidir.Ayip yani 80 yasinda iki yasli insan 1500 km yol gidecek yarim saat görüsecek o da kapali kapilar arkasinda! AKP nin "sesizlik saglandi" deyip toplumu ikna etigini düsünüyorsa büyük yanilir.Kürtler bu sesizlikten hoslanmaz.Böyle sesizlikler Kürtler icin ölüm demektir.AKP yalan sahte "acilim" yapmayi bir kenara birakmali ve Türkiyede yasayan tüm halklarin cikarina uygun davranmali.Yoksa sonu pek hayirli olmiyacak!

  liderlere iyi kulak vermeli bu dünyadan göçüp gitmeden önce..kiymetleri bilinmeli - firatline

  liderlere iyi kulak vermeli bu dünyadan göçüp gitmeden önce..kiymetleri bilinmeli

  Öcalan - Gılgameş

  Abdullah Öcalan'ın tarihi rolü henüz tamamlanmadı. Ancak öyle bir noktada ki egemen sistemin samimiyetsizliğine karşı dediği gibi barış sürecinden bugün çekilse bile davası yaşamaya devam edecek. Çünkü düşüncesi artık kitlelere malolmuştur. Ağustos ayında yapılması planlanan büyük konferans tüm dünyaya Kürt halkının varlığının bir birlik içinde deklere edileceği bir olay olacak. Bunun fikir babası ve hayata geçirilmesinde en büyük rolü oynayan kişi Öcalan'dır. Öcalan'ın tüm mazlum halkların özgürlüğü için verdiği mücadele bana Prometeus'u, İsa'yı hatırlatıyor. Onlar da insana bir ışık vermek için kendilerini feda etmekten çekinmemişlerdi. Kimse pagan dinlerin, ya da hristiyanlığın propagandasını yaptığımı sanmasın. Elhamdülillah müslümanız. Ancak bu adını verdiğim isimlerin verdiği mücadelenin dinler üzeri, insanı özgürleştirmeye yönelik olduğunu hatırlatırım. Umarım Öcalan'ın kim olduğu konusunda bir kere daha düşünürnüsüz.

  Ben degil Biz.. - captainwhite

  Tamamda Usta, sende zirt pirt ilkokul veletleri gibi ,yok topumu alir eve giderim, yok cisim geldi .... Yahu sunun surasunda alti ustu bir baris yapacagiz ve helalesecegiz.... Zaten millet su zat ipe un sersede, hep beraber tepetaklak gume gitsek diye kina yalkmadiklari kalmis....30 yila yakin omrunu zindanlarda gecirmis Nelson Mandela"a, barisin cubugunu bir sonraki nesillere uzatabilmek icin , ne meskatli donemecler gecirdi... Birak artik hayiflanmayida sag salim karaya cikalim..

  realite - jack

  hep söylemişimdir Abdullah öcalan realitesini herkes bilmeli ... yani kaç yıldır medya öcalan'ı katil olarak gösterdi. ama işin hiç öyle olmadığını hem medya hemde bazı kesimler çok iyi biliyor . burdan Türkiye'de yaşayan insanlara sesleniyorum öcalan'ı tanımak için medyanın, onun bunun dediğine aldanmayın. tabularınızı kırın artık. ortada bir realite var bu da Abdullah öcalanın kürt halkının büyük kesimine söz geçirecek tek kişi olmasıdır. bebek katili diyerek nereye varacaksınız ... ve emin olun ki bebek katillerini biz çok iyi biliyoruz köylerimiz boşaltırken. sağlıcakla kalın BARIŞ DOLU GÜNLER...

  ... - Gabar û Cudi

  7-8 aydır gencecik fidanların ölüm haberi gelmiyorsa bu Sn.Öcalan'ın sayesindedir. Bunu hiç kimse inkar edemez. " Allah aşkına süreçten elini çek " diyenler gencecik fidanların ölümünü istiyorlar. Buyrun sizi sınıra davet ediyoruz, öyle bilgisayar başında yorum yazmak kolay...