Abdullah Öcalan'ın kız kardeşi ve dayısı, İmralı Adası'na gitti

Abdullah Öcalan'ın kız kardeşi ve dayısı, İmralı Adası'na gitti
Abdullah Öcalan'ın kız kardeşi ve dayısı, İmralı Adası'na gitti
PKK lideri Abdullah Öcalan'ın kız kardeşi Fatma Öcalan ve dayısı Süleyman Arslan, Gemlik'ten deniz yoluyla İmralı Adası'na hareket etti.

BURSA – İmralı Cezaevinde hükümlü bulunan PKK lideri Abdullah Öcalan'ın kız kardeşi Fatma Öcalan ve dayısı Süleyman Arslan, Gemlik ilçesinden deniz yoluyla İmralı Adası'na gitti.

Sabah saatlerinde Gemlik'e gelen Fatma Öcalan ile kızı Dilek Öcalan ve Süleyman Arslan ile oğlu Mehmet Arslan, diğer mahkumlar Cumali Karasu'nun yakını Pervin Oduncu, Şeyhmus Poyraz'ın yakını Felek Cızlaşmak, İlçe Jandarma Komutanlığı önünde bir özel otomobilde yaklaşık bir saat bekledi. Daha sonra Fatma Öcalan ve beraberindekiler, bir askerin haber vermesi üzerine araçtan inerek Jandarma Komutanlığına geçti. Bu sırada bir gazetecinin sorusu üzerine Fatma Öcalan, yaklaşık 3 yıldır ağabeyiyle görüşmediğini söyledi.

Abdullah Öcalan'ın İmralı'ya gitmek için Gemlik'e gelen kardeşi Fatma Öcalan ve dayısı Süleyman Arslan ile diğer mahkumların yakınları, Gemlik Jandarma Komutanlığı'nda yapılan kimlik ve üst aramasından sonra İmralı'ya gittiler. Yaşlı olması nedeniyle Fatma Öcalan'a refakatçilik eden kızı Dilek ile Süleyman Arslan'a yardımcı olan oğlu Mehmet Arslan'ın İmralı'ya gitmelerine izin verilmedi.


DHA - AA