ABD'ye ne oluyor?

ABD'ye ne oluyor?
ABD'ye ne oluyor?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, ABD’nin Türkiye’ye yönelik açıklamasına yanıt verdi. İsrail’le ilgili bir açıklamaya neden ABD’nin cevap verdiğini anlamadığını söyleyen Çelik, “ABD’ye ne oluyor? ABD, İsrail’in adına konuşma hakkını niye kendinde buluyor, onu anlamıyorum. Türkiye bir NATO ülkesidir. İsrail değildir” dedi.
Dünkü AK Parti MKYK toplantısının ardından basın toplantısı düzenleyen Çelik, Suriye’de sivillere karşı kimyasal silah kullanılmasını değerlendirirken, “Ülkemizde Beşşar Esad’a sempati duyan, ona yakın duran siyasilerin de bu olup bitenden ders çıkarması gerekiyor” diye konuştu. “Türkiye yalnız kaldı” eleştirilerine de yanıt veren Çelik, diplomaside kısa vadeli hesap yapanların borsada aceleci davranıp ertesi gün tepetaklak gidenler gibi olduğunu söyledi. Çelik, AK Parti’nin macera sever bir dış politika gütmediğini ifade ederek, “Gaza gelip Suriye’ye filan girecek değiliz” dedi. İKÖ Genel Sekreteri Ekmeleddin İhsanoğlu’nu Twitter üzerinden eleştirmesi üzerine gazeteci Ertuğrul Özkök’ün yazdıklarını da hatırlatan Çelik, “Eleştirmekte ne kadar haklı olduğumu bir kez daha anladım” dedi. 5-19 Ağustos tarihleri arasında Denge Araştırma şirketi tarafından yapılan kamuoyu araştırması ile ilgili olarak da bilgi veren Çelik, AK Parti’nin oyunun yüzde 51.4 olduğunu söyledi. Çelik’in verdiği bilgiye göre AK Parti’yi CHP (yüzde 24.9), MHP (yüzde 13.4) ve BDP (yüzde 7) takip ediyor.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da dün sabah yaptığı açıklamada, Suriye’de yaşanan insanlık suçuna karşı sessiz kalmanın bu suça ortak olmak olduğunu belirtti. Bozdağ, Hürriyet’in olayı haber yapmadığını da iddia etti. Ancak daha sonra Twitter hesabından bir açıklama daha yaparak, birinci sayfadaki haberin küçük yer aldığını yazdı.


  http://www.radikal.com.tr/114735911473591

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  NE DEMEK BU - HARAYDIN

  Filistin tüm İngiliz sömürgeleri gibi bağımsızlık ilan etmek üzereydi. Filistin'de yüzde 7 Yahudi vardı ve yüzde 13 tapu sahibiydiler. Yahudiler tam 19 asır Avrupa soykırımına uğramıştı. Amerikada yeni bir Avrupa kuran ABD Avrupa gibi bu soykırıma da bir sünger çekmek ve diyet ödemek istiyordu. ABD BM eliyle Filistin'in yüzde 55'i İsrail yüzde 45'i Filistin olarak iki devlet olsun dedi. ABD tapulu tarla ve evleri alıp zorla Yahudilere vererek İsrail'i kurdu. Filitin elbette tapulu tarla ve evlerinin ellerinden alınmasına razı olmadı, onları razı etmek için bu kez Filistin soykırımı başlatıldı. Bu vahşet değil de nedir? Elbette kurduğu bu garabeti korumak için uğraşıyor. Soru asıl bu vahşetten ne zaman vazgeçecek hiç olmazsa Filistin'in yüzde 50'sini Filistin'e ne zaman iade edeceksiniz olmalıdır. ABD ve BM Filistin'in yüzde 50'sini Filistin'e iade ederek bağımsız Filistin devletini İsrail ile eşit tutmak zorundalar. Yahudi soykırımına son vermek için İsraili kurup korudukları gibi bu insanlık vahşetine son verip kendi topraklarını iade ederek Filistin soykırımına da son vermelidir. Yahudi soykırımına müslüman toprağından diyet ödeyenler Filistin soykırımına başkasının toprağını değil kendi toprağını iade ederek son vermek zorundadırlar. Suriye'de Mısır'da yapılan vahşetler de İsrail'i korumak adına. Elbette İsrail bağlantılı ve elbette İsrail'i korumak için ABD eliyle yapılıyor.Malum'u ilam değil Yahudi soykırımına son verdiğimiz gibi Filistin soykırımına da son vermek zorundayız insanlık olarak. Avrupa ve ABD İsrail'i koruyacak elbette yaptıkları soykırım diyeti olarak. Ama bu yeni bir soykırımla olmaz.Son verin bu vahşete demek gerek.