Ablasını öldüren gence 12 yıl hapis istendi

Ablasını gece vakti erkek arkadaşıyla telefonla konuştuğu gerekçesiyle tabancayla öldürdüğü öne sürülen 17 yaşındaki A.A. hakkında önce ömür boyu, ardından da yaşının küçük olması nedeniyle 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

DİYARBAKIR - Ablasını gece vakti erkek arkadaşıyla telefonla konuştuğu gerekçesiyle tabancayla öldürdüğü öne sürülen 17 yaşındaki A.A. hakkında önce ömür boyu, ardından da yaşının küçük olması nedeniyle 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.
Diyarbakır'da 23 Aralık 2006'da meydana gelen olayda, A.A., aynı odada kaldığı ablası 19 yaşındaki Esra A.'yla telefon yüzünden tartıştı. İddiaya göre A.A., ranzasının altında sakladığı tabancayla başına bir el ateş ederek ablası Esra A.'yı öldürdü. Halen cezaevinde bulunan A.A. hakkında 1 Şubat'ta Diyarbakır Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi'nde 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hazırladığı davanın iddianamesinde şöyle denildi:
"Anne Remziye A. ve diğer kardeşlerinin, kendilerinin kavgayı ayırıp iki kardeşi iki ayrı odaya aldıkları, bu sırada Esra A.'nın evde bulunan silahla kendi kendini vurduğu belirtilmiş ise de, gerek olay yerinde yapılan incelemede, gerekse sanık A.A.'nın alınan ifadesinde ablasının arayan kişinin kim olduğunu söylememesi nedeniyle gururuna dokunduğu için cinayeti işlediğini itiraf etmiş ve tabancadan çıkarıp sakladığı mermileri polise teslim etmiştir."
İddianamede ayrıca, Esra A.'yla görüştüğü öne sürülen erkek arkadaşı S.Ş.'nin de aile tarafından telefonla tehdit edildiği belirtildi.