AB'nin kadın teftişi

Avrupalılar kadın konusunda teftişe geldi. Avrupa Parlamentosu Kadın Hakları ve Cinsiyet Eşitliği Komitesi'nden gelen 10 kişilik bir heyet üç gün boyunca İstanbul ve Ankara'da görüşmeler yapacak.

İSTANBUL - Avrupalılar kadın konusunda teftişe geldi. Avrupa Parlamentosu Kadın Hakları ve Cinsiyet Eşitliği Komitesi'nden gelen 10 kişilik bir heyet üç gün boyunca İstanbul ve Ankara'da görüşmeler yapacak.
Sivil toplum örgütleri, bakanlar ve milletvekillerinin yanı sıra Başbakan Tayyip Erdoğan ile de görüşecek olan heyet, kadın haklarına dair gelişmelerin pratikte de uygulanıp uygulanmadığını rapor edecek. Heyetin Türkiye ziyaretini takiben 16 Mart'ta Avrupa Parlamentosu Komitesi'nde düzenlenecek bir oturumda uzmanların görüşleri dinlenecek. Türkiye'de yapılan görüşmelerin ardından raportör ve Avrupa Sosyalistleri Grubu'ndan Emine Bozkurt tarafından hazırlanacak rapor, temmuzda Avrupa Parlamentosu'nun genel kuruluna sunulacak.
Raporda, kadın haklarıyla ilgili mevzuat değişiklikleri, bu kanunların hayata geçirilmesi ve Türk sivil toplumu ile AB arasındaki ilişkilere yer verilecek.


    http://www.radikal.com.tr/7364737364730

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.