'AB'yi silah gibi kullanıyorlar

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde PKK/Kongra -Gel'in yola döşediği mayının önceki gün patlaması sonucu hayatını kaybeden uzman jandarma çavuş Cemal Ünlü ile jandarma komando er Mehmet Zeki Erden için Elazığ İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda dün tören düzenlendi.

ELAZIĞ - Tunceli'nin Ovacık ilçesinde PKK/Kongra -Gel'in yola döşediği mayının önceki gün patlaması sonucu hayatını kaybeden uzman jandarma çavuş Cemal Ünlü ile jandarma komando er Mehmet Zeki Erden için Elazığ İl Jandarma Alay Komutanlığı'nda dün tören düzenlendi. Törene, Elazığ Valisi Kadir Koçdemir, Tunceli Valisi Mustafa Erkal, 8'inci Kolordu Komutanı Korgeneral Ethem Erdağı ve Tunceli İl Jandarma Alay Komutanı Albay Yusuf Kaya katıldı.
Albay Kaya, en temel insan hakkı olan yaşama hakkını yok etmeyi amaçlayan terörizmin tüm şiddetiyle devam ettirilmeye çalışıldığını söyledi. Kaya, "Caniler AB'yi silah gibi kullanıyor. Özellikle hak, hukuk, adalet, AB gibi değerlerin arkasına saklanan bu caniler, bu değerleri bir taraftan silah gibi kullanırken, diğer taraftan aynı değerleri insafsızca çiğnemekte" dedi.
Tunceli Valisi Erkal da son günlerde yaşanan terör olaylarından Tunceli halkının şikâyetçi olduğunu söyledi. Törenin ardından Ünlü'nün naaşı Çorum, Erden'in naaşı Tekirdağ'ın Çorlu ilçesine gönderildi.