Acaba asılabilecek mi?


Slovak manken Adriana Karembeu'lü afişe üç yıl önce yasak gelmişti.İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş'ın "Mayoya sansür yok" açıklamasının ardından önceki gün Kom, dün de Zeki Triko reklam başvurusunda bulundu. Zeki Triko, üç yıl önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nden kaldırılan afişinin yeniden asılması talebinde bulundu.

İSTANBUL - Kom Mayo'nun önceki gün İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü'ne mayo reklamı vermek için başvurmasının ardından, dün de Zeki Triko üç yıl önce sansürlenen mayo afişinin yeniden asılması talebiyle başvuruda bulundu.
2004'te hac kafilesinin tepkisini çektiği gerekçesiyle kaldırılan reklam fotoğrafıyla terminalin işletmecisi TAV'a başvuran Zeki Triko, ünlü manken Adriana Karembeu'nun seksi bikinisiyle yer aldığı afişi eski yerine astırmak istiyor.
Afişin Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali gidiş katına asılması için başvuran Zeki Başeskioğlu, "Üç yıl önce kaldığımız yerden devam ediyoruz. Belediye ya da TAV ikisi de aynı zihniyet. Eğer bu afiş kabul edilmişse zihniyet değişmiş demektir. O zaman belediyeye başvururuz" diye konuştu. Belediyenin Kentsel Tasarım Müdürlüğü'ne başvuran Kom da kendi binalarına mayo afişi asmak için önceki gün dilekçe vermişti.
Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise dün mayo yasağı olmadığı iddiasını yinelerken firmaları suçladı: "Kurnaz tüccar mantığıyla bir reklam süreci yaşanıyor ve medya sayesinde bunu Türkiye ve dünya izliyor."