Acar: Gerçekleştiremezsen il müdürlüğün gider

Acar: Gerçekleştiremezsen il müdürlüğün gider
Acar: Gerçekleştiremezsen il müdürlüğün gider
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Kılıçaslan'a 'görevi başaramazsan, gidersin' mesajı verdi

SAMSUN - Samsun'da panele katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar, burada yaptığı konuşmada Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Kılıçaslan'a bir görev vererek, "Hasan bey, bak herkes şahit. Gerçekleştiremezsen il müdürlüğün gider, ona göre" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından organize edilen '6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu'nun Getirdiği Yetki ve Sorumluluklar' adlı panele katıldı. Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi'nde gerçekleşen panele Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar'ın, Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Kılıçaslan'a verdiği bir talimat damga vurdu.

İHTİYAÇ DUYULAN ELEMANLAR TESPİT EDİLİP, YETİŞTİRİLECEK

2014 yılı Ocak ayına kadar iş verenlerin, işletmelerinde hangi nitelikte eleman ihtiyacı olduğunu tespit etmelerini isteyen Müsteşar Fatih Acar, "Hangi nitelikte eleman arandığı tespit edilsin. Biz bu elemanları yetiştirelim. 6 ay süresince maaşlarını da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak biz ödeyelim. 2014 yılının sonunda bütün işletmelerimize 'aradığınız nitelikteki elemanlarınız hazırdır' diyelim. Böylece diğer illerimize de örnek bir çalışma yapmış oluruz" dedi.

'GERÇEKLEŞTİREMEZSEN MÜDÜRLÜĞÜN GİDER'

Ankara 'da konunun takipçisi olacağını ifade eden Müsteşar Fatih Acar, "Çalışkan bir il müdürünüz var. Ama siz daha fazla çalıştıracaksınız. Hasan bey diyor ki, 'Benim Türkiye illerindeki performansım iyi' Olmaz. Sen Türkiye'de 1'inci olsan bile ben bu performansı eksik bulurum. Bu performansı 2'ye katlayacaksın ve 2014 yılı içerisinde sanayicilerimizin nitelikli eleman sorununun hep birlikte çözmüş olacağız. Hasan bey bak herkes şahit. Gerçekleştiremezsen il müdürlüğün gider ona göre. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımızı görevden alamayız ama seni alabiliriz. Eğer görevini yaparsa ve yetkilerimiz de olursa kendisini en iyi yerde değerlendiririz. Bu da bizim sözümüz" diye konuştu.

Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Kılıçaslan da Müsteşar Acar'ın bu sözlerine karşılık, verilen görevi yerine getireceğini belirtti. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116111211611122

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  bu nasıl bir çalışma politikası - serdar ergin

  işte ülkeyi kimler hangi kafayla yönetiyor açık seçik ortada. yanlış anlaşılma olmasın 100 yıldır ülkede durum bu, yeni değil. neymiş; hangi işyerinin hangi elemana ihtiyacı olduğunu tespit edecekmiş. lan zaten tek işiniz bu değil mi? bu bilginin sizde devamlı güncel halde olması gerekmiyor mu? haa bir de başaramazsa müdürlük elden gidermiş, kifayetsizler sizi...6 ay maaşını biz ödeyelim kısmı ise şahaneymiş, söyleyin ne model adama ihtiyacınız varsa biz de gelelim... ama sahi ben imam hatip mezunu değilim, hay allah...

  BU NE YA - HARAYDIN

  Yani altı ay kafadan maaş verecek nerede sadece Samsunda ne yapacak çalışmak ve maaş almak isteyen insan bulacak kaç kişi kaç kişiye maaş ödenebilirse, hangi alanda maaş verilecek kişi sayısı kadar, bu ne? Neden sadece Samsun da böyle havadan maaş ödensin ki, varsa böyle bir uygulama her şehirde maaş almak isteyenler var, önce kaç kişiye maaş verilebileceği ortaya konsun, her işsize ve her ihtiyaç duyulan mesleğe yetişmeyeceği belli, sonra nüfus aranında kontenjan verin her il müdürü yapsın, beceremeyen her il müdürü görevden alınsın, bu ne şimdi?