Acaristanbul yine gündeme giremedi!

Acaristanbul'un yıkımıyla ilgili Danıştay kararının uygulanmasını sürekli erteleyen Beykoz Belediyesi Encümeni, konuyu dünkü toplantısında da gündeme almadı.

İSTANBUL - Acaristanbul'un yıkımıyla ilgili Danıştay kararının uygulanmasını sürekli erteleyen Beykoz Belediyesi Encümeni, konuyu dünkü toplantısında da gündeme almadı.
Belediyeden yapılan açıklamada, "Danıştay kararı resmi yoldan Belediye Hukuk İşleri'ne tebliğ edildikten sonra Belediye İmar Müdürlüğü'ne sevk edilecek, oradan da Belediye Başkanı'nın onayına gelecek" denildi.
Acarlar İnşaat tarafından Beykoz'daki Özel Serdaroğlu Ormanı üzerine inşa edilen Acaristanbul'da 142 villanın ruhsatları, İstanbul 3. Bölge İdare Mahkemesi'nde Nisan 2006'da iptal edilmişti. Danıştay da geçen hafta son kararı verince villaların ruhsatsızlığı kesinleşmişti.
Belediye encümeninde bir istifa
Öte yandan, daha önceki toplantılara 'sağlık nedeni'yle katılmayan Beykoz Belediye Encümeni üyesi Zekai Emeç, encümendeki görevinden istifa etti. Emeç, istifasının Acaristanbul'la ilgisinin bulunmadığını söyledi.