Acemi balıkçılar kurtarıldı

Acemi balıkçılar kurtarıldı
Acemi balıkçılar kurtarıldı
Zonguldak'ın Çatalağzı Beldesi'nde oltayla balık tutmak için dik yamaçtan deniz kıyısına inen, ancak yukarıya çıkamayıp mahsur kalan 3 kişiyi, AFAD ekibi halat yardımıyla kurtardı.

ZONGULDAK - Türkiye Taşkömürü Kurumu Karadon Müessesesi Gelik İşletme Müdürlüğü'nde çalışan maden işçileri 41 yaşındaki Kamil Kırmızı ve 40 yaşındaki Özcan Altunbaş ile oğlu 16 yaşındaki Volkan Altunbaş, dün akşam çıkışı ilk kez oltayla balık tutmak için Çatalağzı Göçükaltı mevkiindeki dik yamaçtan deniz kıyısına indi.

Kıyıdaki kayalıkların üzerinde denize paralel ilerleyen 3 kişi, olta sallamak için uygun yer bulamayınca dönmeye karar verdi. Sarp ve kayalık olan yaklaşık 200 metrelik yamaçtan yukarıya tırmanamayan 3 kişi, oldukları yerde mahsur kaldı.

Özcan Altunbaş, cep telefonuyla ekiplerden yardım istedi. 112 Acil Servis ekibi ile polis ve AFAD ekipleri bölgeye sevk edildi. AFAD ekibi, halat yardımıyla yamaçtan balıkçıların mahsur kaldığı yere indi. Oltalarını da kayalıklarda bırakan Kamil Kırmızı, Volkan Altunbaş ve Özcan Altunbaş, bellerine bağlanan halatla görevliler tarafından tek tek yukarıya çekilerek kurtarıldı.

Kamil Kırmızı, Özcan Altunbaş ve Volkan Altunbaş, yaklaşık 3.5 saat kaldıkları kayalıklardan kendilerini kurtaran ekiplere teşekkür etti. Oltaları yeni aldıklarını belirten Kamil Kırmızı, "İlk kez balık tutacaktık. İş çıkışı kayalıklara geldik. Ancak olta sallamak için uygun yer ararken dönüş yolunu kaybettik ve yeniden yukarıya çıkamadık" dedi.

Ambulansta sağlık kontrolünden geçirilen 3 kişi evine giderken, polis olayla ilgili tutanak tuttu.

DHA - Durmuş SEVİNDİK