Acemi hırsız resmini bıraktı

Hırsızlık için girdiği evdeki dondurmayı yiyen 15 yaşındaki S.B., ev sahibinin fotoğraf makinesiyle kendi resmini çekince yakalandı.

KAHRAMANMARAŞ - Hırsızlık için girdiği evdeki dondurmayı yiyen 15 yaşındaki S.B., ev sahibinin fotoğraf makinesiyle kendi resmini çekince yakalandı.
Sarıkaya Köyü'ndeki bir bağ evine önceki gece balkondan giren S.B., buzdolabındaki dondurmayı yedi. Sonra oturma odasına geçen S.B., burada bulunan dijital fotoğraf makinesini inceledi.
Farkında olmadan deklanşöre basarak kendi fotoğrafını çeken S.B., flaş patlayınca telaşlanıp, hiçbir şey almadan evi terk etti. Kimliği açıklanmayan ev sahibi, dün sabah önce dolaptaki dondurmanın masada olduğunu, ardından fotoğraf makinesinin yerinin değiştiğini fark etti.
Fotoğraf makinesini inceleyen ev sahibi, tanımadığı bir kişinin resmini gördü. Bu kişinin hırsız olabileceğini düşünen ev sahibi, durumu polise bildirdi. Soruşturma sonucu yakalanan S.B., cumhuriyet savcılığında, yeni TCK'ya göre, 'hırsızlık suçunun konusunu oluşturan malın değerinin azlığı nedeniyle, verilecek cezada indirim yapılabileceği gibi, ceza vermekten de vazgeçilebilir' maddesine göre, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7487967487960

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.