'Acı' ama gerçek

Yıllardır büyüklerin küçüklere korku salmak için kullandığı 'ağzına acı biber sürerim' tehdidi İzmir'in Tire ilçesinde gerçek oldu.

İZMİR - Yıllardır büyüklerin küçüklere korku salmak için kullandığı 'ağzına acı biber sürerim' tehdidi İzmir'in Tire ilçesinde gerçek oldu. 4 Eylül İlköğretim Okulu'nda sosyal bilgiler öğretmeni T.K., 14 yaşındaki dört öğrencisini ağızlarına acı biber sürerek cezalandırdı. Öğrencilerin şikâyeti üzerine hakkında idari soruşturma açılan T.K., cezalandırmayı doğruladı, ancak öğrencilerin okul müdürünce yönlendirildiğini söyledi.
E.K. adlı öğrencinin velisi, geçen salı günü okula gelerek, kızının defteri arasında aşk mektupları bulduğunu söyledi. 7/C'nin sınıf öğretmeni T.K., öğrencisine mektupları sordu. E.K. da aralarında Ş.K. adlı öğrencinin de olduğu iki arkadaşının ismini verdi. Küfür ettiği için öğretmeni tarafından "Ağzına acı biber sürerim" denilen Ş.K., öğretmenince bir kez daha uyarıldı. T.K. ertesi gün sınıfa girdiğinde, sınıf arkadaşları D.O.'yu, "küfür etti" diyerek şikâyet etti. Öğretmen T.K. da önce D.O.'nun ve önceki olayda adı geçen diğer üç öğrenci E.K., Ş.K. ve T.E.'nin ağzına acı biber sürdü. Öğrenciler okul idarecilerinin gözetiminde bir dilekçe yazarak öğretmenlerini şikayet etti. Cezalandırılan Ş.K.'nın velisi de suç duyurusunda bulundu. İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü, T.K. için soruşturma başlattı.
T.K. ise acı biberle cezalandırmayı doğrularken, şikâyetçi olan öğrencilerin, aralarında bir süredir anlaşmazlıklar bulunan okul müdür Cengiz Özyol tarafından yönlendirildiğini savundu. T.K., okul müdürünün, iki velinin şikâyet dilekçelerini geri almalarına izin vermediğini de öne sürdü. Özyol ise öğretmen T.K.'nın iddialarıyla ilgili konuşmaktan kaçındı.
Olay ardından kaydını başka bir okula aldıran E.K. konuşmaktan kaçınırken, diğer öğreciler D.O., T.E. ve Ş.K, öğretmenlerinin daha önce de acı biber cezaları verdiğini söyledi.


    http://www.radikal.com.tr/7607147607140

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.