'Acı ayrımı yapmıyoruz'

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, dün kendini savundu. Kentte bir çamaşırhaneyi ziyaret eden Baydemir, acılar arasında ayrım yapmadığını söyledi.

DİYARBAKIR - Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, dün kendini savundu. Kentte bir çamaşırhaneyi ziyaret eden Baydemir, acılar arasında ayrım yapmadığını söyledi. Belediye başkanı arkadaşlarıyla PKK/Kongra-Gel saldırısında ölen bekçinin ailesini de hastanede ziyaret ettiklerini belirten Baydemir, şunları söyledi: "Taziye dini inancımızın, örf ve âdetlerimizin bir gereğidir. Ben resmi plakalı aracımla bilerek gittim. Her yere resmi aracımla gidiyorum. Biz olmasaydık daha vahim olaylar yaşanacaktı. Bizleri olduğumuzdan farklı gösterme çabasına kimse girmesin. Diyarbakır halkı buna inanmayacak. Biz olduğumuz ve göründüğümüz gibiyiz. Bu acıyı daha da büyütmemek için çaba sarf ettik.
Emniyet'in basına verdiği kamera görüntülerinden çekincemiz olsaydı başka plakalı araçlarla giderdik. Acaba belediye başkanlarına yönelik geliştirilmek istenen hukuka aykırı bir tutumun Türkiye kamuoyunda bir zemini mi yaratılıyor? Taziye, bir kesime destek vermek amacıyla yapılan bir ziyaret değildir. Ama insanlar nasıl değerlendirmek istiyorsa öyle değerlendirsin."