Açık ve dar giysili kadınlar dikkat!

Açık ve dar kadın kıyafetlerine savaş açıp, birçok meslektaşıyla mahkemelik olan avukat Ali Kemal Yılmaz Bayraktar, altı kişiyle birlikte 'Hayâ ve Edebe Aykırı Müstehcen Kadın Kıyafetlerinin Men'i Derneği'ni kurdu.

TRABZON - Açık ve dar kadın kıyafetlerine savaş açıp, birçok meslektaşıyla mahkemelik olan avukat Ali Kemal Yılmaz Bayraktar, altı kişiyle birlikte 'Hayâ ve Edebe Aykırı Müstehcen Kadın Kıyafetlerinin Men'i Derneği'ni kurdu.
Mücadelesinin 'milli dava' olduğunu savunan Bayraktar, sonunda altı kişiyle 'Hayâ, Edep ve Ahlaka Aykırı Müstehcen Kadın Kıyafetlerinin Men'i Derneği'ni kurdu. Bayraktar, "Açık ve dar kadın kıyafetlerine karşı mücadelemiz sürecek. Derneğimizin yurt çapında da şubelerinin açılması için çalışıyoruz. Bu dava uğruna mücadele etmek şereftir" dedi.
20 yıl ağır hapis isteniyor
52 yıldır avukatlık yapan 76 yaşındaki Ali Kemal Yılmaz Bayraktar, üç yıl önce, özellikle resmi kurumlarda pek çok kadının Kılık-Kıyafet Yönetmeliği'ne aykırı davrandığını ileri sürerek başta Valilik olmak üzere birçok kamu kurumuna şikâyette bulundu. Bayraktar'ın kadın-erkek ayrımcılığı yaptığını ve herkesi kadınlara karşı suç işlemeye teşvik ettiğini ileri süren 25'i kadın toplam 44 meslektaşı savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bayraktar hakkında, 'hakaret', 'suç işlemeye teşvik' ve 'müstehcen yayın yapmak' suçlarından Trabzon Ağır Ceza Mahkemesi'nde yaklaşık 20 yıl ağır hapis istemiyle açılan dava halen sürüyor.


    http://www.radikal.com.tr/7653397653390

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.