Açıköğretim Fakültesine başvuru için gerekli belgeler Neler? (kayıtlar ne zaman)

Açıköğretim Fakültesine başvuru için gerekli belgeler Neler? (kayıtlar ne zaman)
Açıköğretim Fakültesine başvuru için gerekli belgeler Neler? (kayıtlar ne zaman)
Açıköğretim başvuru kayıtları 31 Ağustos-8 Eylül tarihleri arasında başlayacak. Peki, kayıtlar nasıl yapılacak? Gerekli belgeler neler? Sorularınızın cevapları haberimizde.

Adaylar http://kayit.anadolu.edu.tr internet başvuru sitesinin ana sayfasındaki “ÖSYS Yeni Kayıt” bağlantısına tıklayarak başvurularını gerçekleştirebilirler. İnternet üzerinden kayıt yapmak yeterli olmuyor.  Kayıt kılavuzunda açıklanan tüm belgeleri, kayıt süresi içerisinde mutlaka AÖF bürosuna teslim etmeniz, Öğrenci Bilgi Formunu onaylatarak geri almanız gerekiyor. Aksi takdirde kaydınız yapılmıyor. İnternet başvuru sitesinin ana sayfasındaki “ÖSYS Yeni Kayıt” linkini tıklayarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İNTERNET BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

·İnternet başvuru işlemleri http://kayit. anadolu.edu.tr adresindeki “T.C. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Başvuru” sitesinden yapılıyor. Başvuru sitesine girdiğinizde başvuru yapacağınız kayıt türünü tıklayarak “BAŞVURU” sayfasına geliyorsunuz.

·Gelen sayfada “Başvuruya şimdi başlamak için burayı tıklayınız.” ifadesinin üzerine tıklayarak başvuru giriş sayfasına geliyorsunuz.

·Bu sayfadaki açıklamaları da okuduktan sonra “Yukarıdaki açıklamaları okudum, anladım, işlemlere başlayabilirim” açıklamasının yanındaki kutucuğu işaretleyip “Başla” tuşunu tıklayınız.

·Gelen sayfada ilgili programa ait istenen alanları açıklamalar doğrultusunda doldurarak “İleri” tuşunu tıklayınız.

·Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra ekrana tüm bilgilerinizi gösteren sayfa gelecektir. Verdiğiniz bilgileri kontrol ettikten sonra “Yukarıdaki tüm bilgilerin doğruluğunu kabul ve beyan ediyorum” açıklamasının yanındaki kutucuğu işaretleyerek ve “tamam” ‘a tıklayınız.

·Başvurunuzun kabulünden sonra ‘dosyayı indirmek için buraya tıklayın’ ifadesinin üzerine tıklayarak ilgili elektronik dosyayı bilgisayarınıza indirip yazıcıdan dökümünü alabilirsiniz.

·“İnternet Başvuru Belgesi”, “Öğrenci Bilgi Formu”, “Fotoğraflı-İmzalı Form” ile “Başvuru ve Kayıt Bilgileri”nden oluşan iki sayfalık bu dosyanın yazıcı dökümünü A4 kâğıdı olarak alın.

·Yaptığınız başvuruyu http://kayit.anadolu.edu.tr adresindeki “başvuru durumu” başlığı altındaki kutucuğa T.C. kimlik numaranızı yazdıktan sonra “görüntüle” tuşunu tıklayarak kontrol edin.

 AÖF KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR 

1. İnternet Başvuru Belgesi

2. Fotoğraflı – İmzalı Form

3. Öğrenci Bilgi Formu

4. Öğrenim Belgesi

5. Fotoğraf

6.Askerlik Durum Belgesi