Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav yerleri açıklandı

Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav yerleri açıklandı
Açıköğretim Lisesi (AÖL) sınav yerleri açıklandı
8 ve 9 Ağustos tarihinde yapılacak Açıköğretim Lisesi Sınavı giriş yerleri açıklandı. Açıköğretim Lisesi sınav yerinizi öğrenmek için detaylar haberimizde...

 

Açıköğretim Lisesi öğrencilerinin 3. dönem sınavları 8­-9 Ağustos’ta yapılacak olan sınav yerleri bugün belli oldu. Öğrenciler sınav yerlerini Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesi http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ ‘ye tıklayarak öğrenebiliyor. Öğrencilerin sınava giriş belgelerinde yazan sınav merkezi ve dersliğinde girmeleri zorunlu tutuluyor.

 

                       SINAV YERLERİ İÇİN TIKLAYIN

 

SINAV SIRASINDA GEREKLİ OLAN BELGELER


-Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı, pasaport ya da ehliyet,

-Fotoğraflı Sınava Giriş Belgesi,

-Sınav günü yanınızda kurşun kalem ve silgi bulundurmayı unutmayınız.

AÖL nedir?

 

Açıköğretim Lisesi (AÖL) nedir?

Açık öğretim lisesi ya da açık lise, örgün öğretime devam edemeyen ya da eğitimini yarıda bırakmak durumunda kalan öğrencilerin okuduğu lisedir. Açıköğretim Lisesi uzaktan eğitim esasına dayanır. Öğrenciler örgün eğitimdeki gibi derse girmez, kitaplardan ya da online ortamda dersleri takip ederek sınavlara girerler. Sınavlarda başarı gösteren öğrenceler lise diploması alır. Kayıt işlemleri online ortamda yapılır, öğrenciler yılda 2 kere, her dönem için, kayıt yeniler.

Açıköğretim lisesinden mezun olan öğrenciler, diğer liselerden mezun olanlar gibi YGS ve LYS’ye girip, üniversiteye gidebilirler.