Acil servis doktoru hız kurbanı oldu

Acil servis doktoru hız kurbanı oldu
Acil servis doktoru hız kurbanı oldu
Kemer'de özel bir hastanenin acil servisinde çalışan doktor yeni aldığı spor otomobiliyle nöbete giderken geçirdiği kazada öldü. 35 yaşındaki Dr. Bülent Ilgaz, camdan fırlayarak öldü.Can kurtarma umuduyla kaza yerine gelen Özel Yaşam Hastanesi’ne ait ambulanstaki personel, her gün yaralıları yetiştirdikleri acil servisteki doktorlarının cesediyle karşılaşınca şoke oldu. Ukrayna’daki bir tıp fakültesinden mezun olan Ilgaz’ın Rus nişanlısıyla evlilik hazırlıkları yaptığı öğrenildi.
Yaklaşık 20 gün önce otomobilini satarak ikinci el çift kapılı spor bir otomobil alan Bülent Ilgaz, memleketi Gümüşhane’den tatil için gelen ailesini görebilmek için hastaneden izin almıştı. Günü ailesiyle Tekirova’da geçiren Ilgaz ardından Kemer’e dönmek için yola çıktı. Hız tutkunu olan ve daha önce bu konuda arkadaşları tarafından birçok kez uyarıldığı öğrenilen Ilgaz Kemer ilçe merkezine geldiği sırada virajı alamadı, üç takla atıp önce kayalıklı tepenin yamacına vurdu, oradan da yola savruldu.
Ilgaz’ın cesedi görev yaptığı hastanenın morguna kaldırılırken Tekirova’daki otelde kalan ailesi ve Kemer’de evde bekleyen nişanlısı için birer ambulans yollandı. Kazayla ilgili soruşturma açıldı. (aa, dha)