Acil servis 'Günah bizden gitti' diyor

Acil servislerdeki sorunların büyüklüğüne dikkat çekmek isteyen Adana Tabip Odası (ATO), bilirkişi heyetine tespit yaptırarak, "Aciller, acil müdehaleye uygun değil.

ADANA - Acil servislerdeki sorunların büyüklüğüne dikkat çekmek isteyen Adana Tabip Odası (ATO), bilirkişi heyetine tespit yaptırarak, "Aciller, acil müdehaleye uygun değil. Bu koşullarda problemlerden biz sorumlu değiliz" dedi.
Adana Numune, Devlet, Çukurova Devlet ile Çukurova Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi acil servislerinde incelemelerde bulunan Adana 4'üncü Sulh Hukuk Mahkemesi Hakimi Yücel Özelçi ve bilirkişi heyetinin raporuna göre acil servislerde fiziki yapı acil müdahaleye uygun değil, personel ve donanımda eksiklikler var, bazı acil servis girişleri hasta kabulü açısından uygun değil.
ATO Başkanı Dr. Osman Küçükosmanoğlu "Kamu hastanelerinin acil servisleri, acil müdahaleye uygun olarak düzenlenmemiş. Buna bağlı problemlerden sağlık personelinin sorumlu olmaması için mahkemeye başvurarak durum tespiti yaptırdık. Bakanlığa ileterek eksiklerin giderilmesini isteyeceğiz. Tespit, olası bir davada bize delil olacak" dedi.