Acılı baba Kurdi: Çocukları olmayan bir baba olarak Suriye'ye huzur ve barışın gelmesini isterim

Acılı baba Kurdi: Çocukları olmayan bir baba olarak Suriye'ye huzur ve barışın gelmesini isterim
Acılı baba Kurdi: Çocukları olmayan bir baba olarak Suriye'ye huzur ve barışın gelmesini isterim
Suriyeli Zahim Kurdi (27) oğulları 2 yaşındaki Aylan Kurdi ve 3 yaşındaki Galip Kurdi'nin cenazeleri Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla İstanbul'a getirildi. Baba Abdullah Kurdi, "Artık çocukları olmayan bir baba olarak herhangi bir şey istemem. Sadece isterim ki Suriye'de yaşanan acının yaşanan dramın bir an önce bitmesi" dedi.

RADİKAL - Muğla'nın Bodrum ilçesinden çıkılan umut yolculuğunda yaşamını yitiren 12 kişiden Suriye Uyruklu Zahim Kurdi (27) oğulları 2 yaşındaki Aylan Kurdi ve 3 yaşındaki Galip Kurdi'nin cenazeleri Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla İstanbul 'a getirildi.

Cenazelerle birlikte gelen baba Abdullah Kurdi de, VIP Salonu'ndan çıkışta yaptığı açıklamada, "Kendim için bu dünyalık bir isteğim bir talebim yok. İsterim ki artık çocukları olmayan bir baba olarak herhangi bir şey istemem. Sadece isterim ki Suriye'de yaşanan acının yaşanan dramın bir an önce bitmesidir. Suriye'ye huzur ve barışın gelmesini isterim" dedi."BU DRAMA BÜTÜN DÜNYA VE TÜRKİYE ŞAHİT OLDU"


AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Mazhar Bağlı da yaptığı açıklamada, "Bu drama bütün dünya ve Türkiye şahit oldu. Çok büyük bir insanlık dramı yaşanmakta. İnşallah bu ve benzeri olaylar bir daha yaşanmaz. Bu kardeşlerimizin bu arkadaşlarımızın babanın ne kadar yüreğinin dağlanmış olduğunu, ne keder çektiğini herkesin ve bir daha bu tür acıların yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğine inanıyorum" diye konuştu. İstanbul'a getirilen cenazelerin sabah saatlerinde Şanlıurfa'ya gönderileceği öğrenildi. Baba Abdullah Kurdi ve beraberindekiler geceyi geçirmek için bir otele yerleştirildi. (Hayati KILIÇ-Mehmet İlkay ÖZER/DHA) 

'Gitmeyin dedim, beni dinlemediler'

Aylan, İsveçli bakanı ağlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: O fotoğrafı görünce yıkıldım

Aylan'ın öldüğü sahilden umuda yolculuk

Dünyanın konuştuğu minik Aylan'ın son uykusu!


  http://www.radikal.com.tr/142784214278423

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Artık yeter - user502601

  Yeter artık biz bile bu acıya dayanamıyoruz.Bu çocukların resmini gördükçe tekrar tekrar içimiz cız ediyor ve elimizden hiç bir şey gelmiyor.Artık çocuklar, insanlar ölmesin.Türkiye'yi yönetenler bir taraftan üzülüyor gibi dram yapıp diğer taraftan insanları katletmeye devam etmesinler.

  Çocuklar babalarının hayalperestliğinin kurbanı - user400374

  Bodrum'dan Vancouver'a kaçak gidebileceğini düşünebilen bir insanın kurbanı çocuklar.

  OY BABO OY - m.rozbilen

  Ah Abdullah kardaşım ah. Önce sana ve insanlık alemine başsağlığı, yitirdiğin eşin ve çocuklarına Allahtan rahmet diliyorum. Mekanları cennet olsun. Ama çok zor istekte bulunmuşsun be. Barış istiyorum, barış gelsin Suriye'ye lafları bize ters. Biz savaşsız yaşayamayız. Savaşacak hiç kimseyi bulmazsak kendi vatandaşlarımız var. Suriyede huzur ve barış olmasın diye kaç yıldır boşuna mı uğraşıyoruz? Bizde barış var mı ki sana ikram edelim. Muttefikimiz ID'i boşuna mı örgütledik sanıyorsun? Bakma sen şimdi seni ve cenazelerini uçaklara bindirip taşıdığımıza. Dünyaya ayıp olmasın ve reklem olsun diye. Eğer dünya ilgi göstermeseydi emdiğin sütü burnundan getirmesini bilirdik. Şimdi de barış gelsin diyorsun. Dalga mı geçiyorsun? Başka talebin varsa göz baş üstüne, ama barış gibi alerji olduğumuz bir şey isteme. Duydun mu babo?