Acılı baba Kurdi: Çocukları olmayan bir baba olarak Suriye'ye huzur ve barışın gelmesini isterim

Acılı baba Kurdi: Çocukları olmayan bir baba olarak Suriye'ye huzur ve barışın gelmesini isterim
Acılı baba Kurdi: Çocukları olmayan bir baba olarak Suriye'ye huzur ve barışın gelmesini isterim
Suriyeli Zahim Kurdi (27) oğulları 2 yaşındaki Aylan Kurdi ve 3 yaşındaki Galip Kurdi'nin cenazeleri Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla İstanbul'a getirildi. Baba Abdullah Kurdi, "Artık çocukları olmayan bir baba olarak herhangi bir şey istemem. Sadece isterim ki Suriye'de yaşanan acının yaşanan dramın bir an önce bitmesi" dedi.

RADİKAL - Muğla'nın Bodrum ilçesinden çıkılan umut yolculuğunda yaşamını yitiren 12 kişiden Suriye Uyruklu Zahim Kurdi (27) oğulları 2 yaşındaki Aylan Kurdi ve 3 yaşındaki Galip Kurdi'nin cenazeleri Türk Hava Yolları'na ait bir uçakla İstanbul 'a getirildi.

Cenazelerle birlikte gelen baba Abdullah Kurdi de, VIP Salonu'ndan çıkışta yaptığı açıklamada, "Kendim için bu dünyalık bir isteğim bir talebim yok. İsterim ki artık çocukları olmayan bir baba olarak herhangi bir şey istemem. Sadece isterim ki Suriye'de yaşanan acının yaşanan dramın bir an önce bitmesidir. Suriye'ye huzur ve barışın gelmesini isterim" dedi."BU DRAMA BÜTÜN DÜNYA VE TÜRKİYE ŞAHİT OLDU"


AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Prof. Dr. Mazhar Bağlı da yaptığı açıklamada, "Bu drama bütün dünya ve Türkiye şahit oldu. Çok büyük bir insanlık dramı yaşanmakta. İnşallah bu ve benzeri olaylar bir daha yaşanmaz. Bu kardeşlerimizin bu arkadaşlarımızın babanın ne kadar yüreğinin dağlanmış olduğunu, ne keder çektiğini herkesin ve bir daha bu tür acıların yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınması gerektiğine inanıyorum" diye konuştu. İstanbul'a getirilen cenazelerin sabah saatlerinde Şanlıurfa'ya gönderileceği öğrenildi. Baba Abdullah Kurdi ve beraberindekiler geceyi geçirmek için bir otele yerleştirildi. (Hayati KILIÇ-Mehmet İlkay ÖZER/DHA) 

'Gitmeyin dedim, beni dinlemediler'

Aylan, İsveçli bakanı ağlattı

Cumhurbaşkanı Erdoğan: O fotoğrafı görünce yıkıldım

Aylan'ın öldüğü sahilden umuda yolculuk

Dünyanın konuştuğu minik Aylan'ın son uykusu!