Acılı baba yoğun bakımda

Acılı baba yoğun bakımda
Acılı baba yoğun bakımda

Dilruba ve Ahmet Tuna adlı çocukları kaybolan Tekin çifti perişan halde. FOTOĞRAF: VEDAT DOĞAN / AA

Haber: RECEP İSTEK / Arşivi

KAYSERİ - Geçen Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde şeker toplamak üzere evden çıktıktan sonra kaybolan ikisi kardeş üç çocuk, 86 gün geçmesine rağmen bulunamadı. Kayıp Tekin kardeşlerin babası, işçi emeklisi 50 yaşındaki Hamza Tekin, üzüntü nedeniyle kalbinden rahatsızlanınca hastaneye kaldırıldı. Ayakta kalp krizi geçirdiği tespit edilen Tekin’e stent takılacak.
Talas ilçesinde 21 Eylül günü bayram şekeri toplamak için evden çıktıktan sonra kaybolan altı yaşındaki Dilruba Tekin ile ağabeyi yedi yaşındaki Ahmet Tuna Tekin ve 11 yaşındaki Türkan Ay tüm aramalara rağmen bulunamadı. Çocukları aramak için Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan 60 kişilik ekip, çalışmalarını ara vermeden sürdürken Tekin kardeşlerin babaları Hamza Tekin, hastaneye kaldırıldı. Önceki gün kalbi sıkışan Hamza Tekin, muayene olmak için eşi Leyla ve yakınlarıyla birlikte Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi’ne gitti. Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Abdurrahman Oğuzhan, Hamza Tekin’i muayene etti. Yoğun bakıma alınan Hamza Tekin’in tedavisinin sürdüğünü belirten Prof. Oğuzhan şunları söyledi “Hastamız yaşadığı üzüntü sonucu daha önce ayakta bir kalp krizi geçirmiş, bunu tespit ettik. Hastamızın sağlığı iyiye gidiyor. Rahatsızlığı çektiği acılardan kaynaklanmış olabilir. Stres ve sıkıntı kalbin en büyük düşmanı. Daralan kalp damarına birkaç gün sonra stent takacağız.”

Annenin feryadı
Eşi Leyla Tekin, kocasının çocuklar kaybolduktan sonra az yemek yiyip, çok çay ve sigara içtiğini, fazla konuşmayıp içine kapandığını söyledi. Leyla Tekin, “Çocuklarımın bulunamamasının acısını 86 günden beri yaşıyoruz. Eşim bu acıya dayanamadı ve sağlığı bozuldu. Çocukları kaçıranlara sesleniyorum, ne olur onları serbest bırakın. Bizden ne istiyorsunuz? Daha ne kadar acı çekeceğiz? Bilmiyorum” diye gözyaşı döktü.
Kayıp çocuklardan Türkan Ay’ın babası İbrahim Ay da Hamza Tekin gibi çok üzüntülü olduklarını, artık ne yapacaklarını şaşırdıklarını söyledi. Hayatlarının altüst olduğunu belirten İbrahim Ay, çocukların bir an önce bulunmasını istedi.