Acımız büyük Şehnaz'ı
kaybettik

Radikal Gazetesi Kültür Sanat Servisi muhabiri Şehnaz Pak dün göreve giderken geçirdiği trafik kazası sonucunda yaşamını yitirdi. Tiyatro ağırlıklı yazılarıyla tanınan Pak, 1997 yılından beri Radikal'de çalışıyordu.

İSTANBUL - Radikal Gazetesi Kültür-Sanat Servisi muhabiri ve tiyatro eleştirmeni Şehnaz Pak, dün göreve giderken TEM otoyolunda geçirdiği trafik kazasının ardından yaşamını yitirdi.
29 yaşındaki Pak, bir röportaj için Anadolu yakasına gitmek üzere Doğan Medya Center Ulaştırma Servisi'nden Selçuk Çakırer'in kullandığı 34 ZS 3866 araçla yola çıktı. Radikal Gazetesi Reklam Servisi'nde müşteri temsilcisi olan Burcu Ersoy'un da bulunduğu görev aracının şoförü Çakırer, Kâğıthane-Alibeyköy sapağını geçtikten bir süre sonra önünde seyreden araç aniden fren yapınca, çarpmamak için orta şeritten sağ tarafa geçmek istedi. Bu sırada sağ şeritte Gebze'ye gitmekte olan Kenan Cankurt yönetimindeki 34 AT 0160 plakalı alüminyum yüklü kamyon, otomobile sağ taraftan çarptı.
Vatandaşlar yetişti
Kamyonla birlikte bir süre sürüklenen araçtan yaralı olarak çıkarılan Pak, Ersoy ve Çakırer, çevredeki vatandaşlar tarafından yoldan geçmekte olan bir minibüse bindirilerek Özel Levent Hastanesi'ne kaldırıldı. Başından yaralanan Ersoy kafasına dikiş atılarak müşahede altına alınırken, Çakırer ilk tedavisinin ardından ifadesi alınmak üzere Alibeyköy Karakolu'na götürüldü.
Otomobilin ön tarafında oturan Pak ise Ersoy ve Çakırer kadar şanslı değildi. Pak doktorların iç kanama teşhisi koymasının ardından Özel Amerikan Hastanesi'ne kaldırıldı. Ancak doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayan Pak, saat 18.30'da yaşamını yitirdi.
Pak'ın ölüm haberinin ardından hastane bahçesi tiyatrocu ve meslektaşlarının akınına uğradı. Büyük üzüntü içindeki çalışma arkadaşları Pak'ı şöyle anlattı:
"Tiyatroya çok düşkündü. Kendini hep bu alanda geliştirdi. Türk tiyatro
oyunlarını severdi. En sevdiği şair Attila İlhan, en sevdiği ressam Mehmet Güleryüz'dü. Çalışmalarında titizdi, sözünü esirgemezdi. Elleri de çok güzeldi."
Bugün toprağa verilecek
1975 yılında İstanbul'da doğan Pak, Pertevniyal Lisesi'ni bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'ne girdi. 1997'de Radikal Gazetesi Kültür-Sanat Servisi'nde stajyer muhabir olarak işe başlayan Pak, alan olarak tiyatroyu seçti. Milliyet Sanat dergisinde de yazıları yayımlanan Pak, ayrıca Uluslararası Eleştirmenler Birliği'ne de üyeydi.
Pak için yedi yıldır çalıştığı Doğan Medya Center'da bugün saat 09.00'da bir tören düzenlenecek. Pak'ın cenazesi, buradaki törenin ardından memleketi Bursa'nın Gemlik ilçesi Haydariye Köyü'ne götürülecek. Pak ikindi namazından sonra kılınacak cenaze namazının ardından burada toprağa verilecek.