'Acımız hiçbir şeyle mukayese edilemez'

AGOS çalışanları, Genel Yayın Yönetmenleri Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin duygularını, "Acımız hiçbir şeyle mukayese edilemez" diye ifade etti.

İSTANBUL- AGOS çalışanları, Genel Yayın Yönetmenleri Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin duygularını, "Acımız hiçbir şeyle mukayese edilemez" diye ifade etti.
AGOS'un internet sitesinde, Dink'in öldürülmesinin ardından normal yayına son verilerek, siyah fon üzerine yerleştirilen Dink fotoğrafının altında bir basın duyurusu yer aldı. Gazete çalışanları, basın duyurusunda şöyle dedi:
"Genel Yayın Yönetmenimiz, kardeşimiz, dostumuz, en can yakınımız Hrant Dink'i bilinçli ve alçakça bir cinayet sonucu kaybettik. Acımız hiçbir şeyle mukayese edilemez. Kendini hala insan hissedebilenlerin başı sağ olsun."
İnternet sitesinde Dink'in biyografisine, kazandığı ödüllere, hakkında açılan davalara ve ölüm tehdidi aldığını belirttiği son yazılarına yer verildi. Dink'in 12 Ocak 2007'de yayınlanan 'Niçin Hedef Seçildim' ve bugün yayınlanan 'Ruh Halimin Güvercin Tedirginliği' yazıları siteye konuldu.
İnternet sitesindeki biyografide, Dink'in 2005'te İHD tarafından verilen 'Ayşe Nur Zarakolu Düşünce ve İfade Özgürlüğü Ödülü', 2006'da Alman Stern Dergisi Kurucusu Henri Nannen adına verilen 'Düşünce Özgürlüğü ve Cesur Gazetecilik Ödülü', Hollanda'da verilen 'Pen Fikir ve Düşünce Ödülü' ve Norveç'te verilen 'Bjornson İnsan Hakları Ödülü'nü kazandığı belirtildi.