Acun artık kanal patronu

Acun artık kanal patronu
Acun artık kanal patronu
Muhabir olarak girdiği televizyon sektöründe Türkiye'nin en önde gelen yapımcısı olarak isim yapan Acun Ilıcalı artık kendi TV kanalının sahibi. Son yılların en popüler TV programlarını yaratıp sunan Ilıcalı, tv8'i satın aldığını duyurdu.

Yapımcı Acun Ilıcalı kanal patronu oluyor. Uzun zamandır tv8’i alacağı söylentileri çıkan Ilıcalı dün attığı twitle bu söylentilere son noktayı koydu. Ilıcalı Twitter’a “TV8 konusunda Sayın Mehmet Nazif Günal ile anlaştık. Satın alma süreci başladı” yazarak konuya açıklık getirmiş oldu. İddialar, Ilıcalı’nın yeni kanalındaki ‘ortağı’nın dünya çapında bir medya devi olduğu yönünde.
2004’te kurduğu Acun Medya yapım şirketi ile her sezon en çok izlenen programlara imza atan Acun Ilıcalı şu anda ‘Yetenek Sizsiniz’ ve ‘O Ses Türkiye ’ adlı TV programlarıyla ekranda. Yapımcılığını ve sunuculuğunu da üstlendiği bir diğer yarışma-macera programı ‘Survivor’ın da yeni bölümünün başlaması bekleniyor.
Genellikle yapımcısı olduğu programların sunuculuğunu da yapan Ilıcalı şu ana dek 10 programın yapımcılığını üstlendi. Yaptığı programlarda sanat ve müzik dünyasından isimleri jüri ya da yarışmacı olmaya ikna etmesiyle de konuşulan Ilıcalı, televizyon sektörüne 1996’da Show TV’nin spor servisinde başladı. Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından İstanbul Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünü kazandı ama buradan mezun olmadı. 1995’te bir kot mağazası açarak ticarette şansını denedi, iflas edince televizyon sektörüne girdi.
Bir arkadaşı aracılığıyla İlker Yasin’le tanışan Ilıcalı stajyerlikten sonra kanalın Beşiktaş muhabiri oldu. Futbolcularla samimi olup yaptığı özel röportajlarla yıldızı parlayan Ilıcalı, Şansal Büyüka’nın ekibine transfer oldu. Spor magazin programı Televole’de kendine ait bir bölüm sunmaya başlayan Ilıcalı bu projesi için dünyayı dolaşmaya başladı. Çekimlerini, ‘2002’de Acun Firar’da adı ile ayrı bir program haline getirdi. Gezdiği 105 ülkede “How much is this?” soru kalıbıyla gördüğü kadınların kıyafetlerinin fiyatlarını öğrenen Ilıcalı, programa üç yıl devam etti. 19 yaşında ilk evliliğini gerçekleştiren Ilıcalı 20’sinde baba oldu. Kızı Banu’nun doğumundan dokuz ay sonra bir trafik kazasında anne-babasını kaybeden Ilıcalı, girdiği ağır depresyonun ardından ilk eşinden boşandı. İkinci evliliğini 2003’te gerçekleştirdi, bu evlilikten Leyla ve Yasemin isminde iki çocuğu oldu.
Hayatından ilginç anları anlattığı ‘Avea Acun Show’ adlı stand-up gösterisiyle üniversiteleri gezdi. ‘Fear Factor’, ‘Survivor Kızlar - Erkekler’, ‘Survivor Türkiye - Yunanistan’, ‘Survivor Aslanlar - Kanaryalar’, ‘Var mısın Yok musun?’ ve daha pek çok programın yapımını ve sunuculuğunu üstlenen Ilıcalı zaman zaman 50 Cent, Adriana Lima gibi ünlü isimleri Türkiye’ye getirerek programlarına konuk ediyor.


  http://www.radikal.com.tr/116067411606742

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Teşekkürler Cemaat! - X120

  RTE'nin medyacı versiyonu Acun Ilıcalı'dır. İkisi de varlıklarını cemaate borçludur, ikisi de halkın cehaletinden beslenir, milletin beynini bulandırır, ikisinin takipçileri de muhakeme kabiliyetlerini pek kullanmaz, ikisi de "büyük başarı örneği" olarak lanse edilir... Neyse ki biri futbolcu öteki kot satıcısı olarak kalmayıp, siyaset ve medya gibi üstün ahlak gerektiren alanları tercih ettiler de memleketin kültür ve refahı yükseldi sayelerinde...

  Sıfır Özgünlük - karl.marx

  Birileri elinden tutmuş, nerelerden program bulup kopyalayabileceği öğretilmiş, sınavları kopya çekerek, hırsızlıkla muhtemelen okul okumuş birisi Acur, pardon Acun. Daha konuşmaktan aciz adam, tv'de sunuculuk için debeleniyor. Böyle ülkeye böyle adamlar lazım...