Acun: 'Gurur Duydum'

Acun: 'Gurur Duydum'
Acun: 'Gurur Duydum'
Acun Ilıcalı, Başbakan Erdoğan ile ilgili o anısını anlattı.

Beyaz TV'de ekrana gelen Usta'nın Hikayesi belgeselinde ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı başına gelen bir olayı anlattı.

Başbakan Erdoğan 'ın katılımıyla canlı yayında ekrana gelen Usta'nın Hikayesi belgeselinde Acun Ilıcalı Yunanistan gezisinde bir taksicinin Başbakan Erdoğan için övgü dolu sözlerle bahsettikten sonra 'Buradan adaylığını koysa kazanır' dediğini belirterek bunu bir Yunanlı'dan duymanın gurur verici olduğunu belirtti.

"Yurtdışında en çok gurur duyduğum olay, birgün Yunanistan'da taksiye bindik. Nerden geliyorsunuz dedi. Türkiye dedik. Taksici sonra Erdoğan Erdoğan dedi. Evet başbakanımız dedik. Ve bize o zaman dedi ki "Burdan adaylığını koysa seçilir". Başbakan'ın bir Yunanlı tarafından taktir edilmesi benim için bir gurur kaynağıdır."


  http://www.radikal.com.tr/114920011492007

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dışı sizi içi bizi yakar - X120

  Acun efendi maalesef doğru söylüyor. Birkaç Yunan tanıyorum, hepsinin gözünde Erdoğan çok başarılı. Çünkü hükümetin açıkladığı ekonomik verilere inanıyorlar. İşsizlik gerçekten çok düşük, gelirimiz yüksek, herkes mutlu, her şey güllük gülistanlık zannediyorlar. Turist olarak geldiklerinde de aşık olurlar Türkiye'ye ama gaza gelip buraya yerleşen yabancılar, kısa sürede anlıyorlar memleketin kaç bucak olduğunu. Hayranlıklarına da dumur oluşlarına da bizzat şahidim.

  Müridler ne çokmuş!!, - testereci

  Ekonomik olarak batmış bir ülkenin bir vatandaşı böyle bir laf söyledi (söylediğini senden başka gören oldu mu?) diye abartmanın, yani yağ çekmenin anlamı yok.. Aynı soruyu bir zahmet Almanya, Fransa; İngiltere veya İsveçliye sor, gerçek cevabı alırsın!!! Memleketi kendi çiftliği gibi yönetmek bu ülkelerin hangisinde var sence???

  bi zahmet.. - ekinkuru

  o zaman, bayrama varmadan atina biletini bir zahmet siz alıverin acun beycim.

  Acunası hal - makul

  Bir Yunanlının böyle söylemesi derken Acun bey hitap ettiği ve ayrılmaz bir parçası olduğu sığ kültürün maması olan ucuz milliyetçilikle yine bildik bir ayrımcılık üstünden konuşuyor. Bir Yunanlı bile demesi için tutulmuş adeta bu sığ kültür satıcısı. Yine popüler kültürün düşman algısı üstünden vazifesini yerine getiriyor.

  dünya lideri - likapa

  dünya lideri boşuna denilmiyor.atatürkten sonra en büyük lider.

  ... - mertal

  Gerçekten çok duygusalmış. hele bi de ağlarken görseniz... neyse ben de duygulandım şimdi:D

  çok güzel bir anı - nese2010

  paylaştığınız için teşekkür ederiz. birileri başbakanımıza diktatör iftirası çamuru atmaya çalışsın başbakanımız bizim için hizmet eden fedakar ve babacan bazen de tatlı sert bir başbakan. Onun gönüllerdeki yerine de çamur atamazlar. Önemli olan gönül adamı olmak. Bu türk yöneticilerin bir özelliğidir. Gönüllere girebilen yöneticiler tüm dünya tarafından takdir edilir. Türkiyenin sorunlarını çözüyor. Allah yardımcısı olsun.